KöpekPomeranian boo kategorisinde 168 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı CinsiyetiKimden Fiyat İlan Tarihi Adres

Pomeranian Boo 

Pomeranian boo cinsi köpekler, Spitz köpek ailesinin en küçük üyesi olmaktadır. Ortalama 3 ila 7 kilo ağırlığı arasında olan bu köpekler oldukça şirindir. İsimlerini Almanya’nın Pomerania eyaletinden alan bu sevimli canlılar, özellikle ilk kez köpek sahiplenecek kişiler için oldukça uygundur.

Yumuşak ve kalın tüyleri sayesinde çok sevimli görünen Pomlar, oldukça zeki ve sadık köpeklerdir. Hatta çoğu zaman zekalarıyla, sahiplerini rahatlıkla kandırabilirler. Son derece meraklı ve uyanık olan Pomlar, boyutlarına göre oldukça cesur köpeklerdir. Bu sevimli ve eğlenceli canlıları sahiplenebilir veya elinizde bulunan Pom cinsi köpeğinizi, başka hayvan sever dostlarınızın sahiplenmesini sağlayabilirsiniz.

Pomeranian boo özellikleri

Pomeranian boo cinsi köpeklerin kendine özgü fiziksel ve davranışsal özellikleri vardır. Bu özelliklerden en çok göze çarpanı, aşırı sevimli ve tatlı olmasıdır. Çocukların çok seveceği türden yumuşacık tüyleri vardır. Fiziksel Pomeranian boo özellikleri incelendiğinde de dik kulaklarının olduğu ve kafasının kama şeklinde olduğu görülür.

Bazı hayvan dostları yüzlerini tilkiye benzetebilir ki biraz yapı olarak andırdığını söyleyebiliriz. Göz yapıları badem şeklindedir ve koyu renklidir. Çok zeki ve meraklı oldukları için genellikle gözleri ışıl ışıldır. Turuncu, kırmızı, krem, beyaz, mavi, siyah veya kahverengi renklerde olabilir.

Ortalama 20 cm boyunda olurlar ve oldukça miniklerdir. Eğitimleri sırasında fazlasıyla ilgili ve sabırlı olunması gerekir. Oldukça enerjik olmaları sebebiyle bol bol yürüyüşe çıkarılması gerekir. Genel olarak çok zeki olduklarından verdiğiniz komutları kolay algılarlar. Bu yüzden eğitilmesi hem çok eğlenceli hem de keyiflidir. Sizleri yalnızca çok zeki ve uyanık oluşları biraz zorlayabilir.

Pomeranian boo fiyatı

Pomeranian fiyatı ile yüksek bir segmentte yer alır. Ortalama fiyat aralığı 8.000 TL ile 20.000 TL arasındadır. Tilki surat görünümüne sahip olan cinslerde fiyat aralığı 6.000- 8.000 TL aralığında iken ayı surat görünümüne sahip olan cinslerde fiyat aralığı 12.000-25.000 TL aralığındadır.

Pomeranian boo sahibinden sistemi sayesinde kolaylıkla sahiplenebileceğiniz ve aynı zamanda başkalarına sahiplendirebileceğiniz bir cinstir. Sistemi ziyaret ederek elinizde yer alan köpeğinizi ekleyebilir ve başka bir hayvan dostuna gitmesini sağlayabilirsiniz. Aynı şekilde sizler de sistem üzerinden istediğiniz gibi hayvan sahiplenebilirsiniz.