KediChinchilla kategorisinde 3 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı CinsiyetiKimden Fiyat İlan Tarihi Adres

Chinchilla

Chinchilla İran kedisinin bir çeşididir ancak bazı yönleri ile bu kedilerden ayrılır. Bu farklılıkları sebebiyle ayrı bir ırk olarak değerlendirilir. İsmi ise kürkünün benzerlik gösterdiği bir fareden gelmektedir. İlk olarak 1888’li yıllarda ortaya çıkan bu kedi, Londra’da yapılan kedi defilelerinde çok sayıda ödül almıştır.

Avrupa’da Gümüş İran Kedisi veya Gölgeli İran Kedisi olarak bilinirler ve son derece önemli özelliklere sahip olduklarını söyleyebiliriz. Ankara Kedisi ve İran Kedisinin çiftleşmesi sonucunda oluşmuş bir türdür.

Bakımı sırasında oldukça dikkatli ve titiz olunması gerekir. Uzun bir tüy yapısı olduğundan bu tüylerin mutlaka düzenli aralıklarla taranması gerekir. Aksi halde bu tüyler düğüm olabilir ve çok çirkin görünür. Tüylerinin mutlaka her gün 15 dakika gibi bir süre taranması gerekir. Bu bakım süreci sizleri zorlayabilir ve biraz yorabilir. Bahar aylarında tüyleri ne yazık ki çok dökülür ve bu tehlikeli olabilir. Özellikle eğer alerjiniz varsa bu kedi ırkından uzak durmanız gerektiğini söyleyebiliriz.

Chinchilla özellikleri

Chinchilla özellikleri incelendiğinde çok zeki olduğu görülür. Fiziksel özelliklerine bakıldığında ise orta büyüklükte olduğu, kilosunun ortalama 3,6-6,8 kg arasında olduğu görülür. Kürk yapısı Ankara ve İran kedilerinin kürküne benzerlik gösterir. Oldukça sakin bir yapısı olduğunu ve aynı zamanda dost olmaktan fazlasıyla hoşlandığını söyleyebiliriz. Genel olarak büyük ve kaslı bir vücuda sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Karakter özellikleri incelendiğinde ise atası olan İran kedisine nazaran çok hareketli olduğu görülür. Genellikle sahip olarak tek bir kişiyi görür ve ömrü boyunca aynı sahibe bağlı kalır. Kucakta vakit geçirmekten ve oyun oynamaktan çok hoşlanırlar. Özellikle çocukları ile araları çok iyidir ve onlara karşı aşırı sabırlı olduklarını söyleyebiliriz.

Chinchilla fiyatı

Chinchilla fiyatı incelendiğinde ortalama 700 TL ile 4.500 TL arasında değiştiği görülmektedir. Kedinin özelliklerine ve şecere durumuna göre fiyat durumu değişecektir.

Chinchilla sahibinden ilanları sayesinde sizler de bu kediyi istediğiniz gibi sahiplenebilirsiniz. Kendi kediniz için güzel bir yuva arıyorsanız da yine sisteme ilan ekleyebilirsiniz.