KöpekPoodle - Toy kategorisinde 189 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı CinsiyetiKimden Fiyat İlan Tarihi Adres

Poodle-Toy

Poodle-Toy, kıvır kıvır tüylere sahip oldukça sevimli bir cinstir. Sevecen olması ve aynı zamanda zekâsı dikkat çekmektedir. Ayrıca muzip bakışlara sahip olması sebebiyle de akılda kalan bir türdür. Caniche ve barbone cinsi köpeklerle ortak olan Poddle cinsi köpekler bunların bir küçük boyudur. Daha çok oyuncak hali olarak da ifade edilebilir.

Köpekler genel olarak küçük boyutlu olması sebebiyle toy olarak ifade edilir. Günün her anında oyun oynayabileceğiniz ve güzel vakit geçirebileceğiniz bir cinstir. Bu köpeklerin kökenlerinin Fransa olduğu düşünülmektedir.

İl kez köpek sahiplenmek isteyenler için poodle köpekler oldukça uygun bir tercihtir. Özellikle boyutu sebebiyle toy türler çok daha öne çıkar. Köpekleri sahiplenirken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta genetik faktörler, beslenme süreci, ağırlık ve boy gibi faktörlerdir. Yavru olarak sahiplendiğinizde mutlaka sağlıklı gelişimi için sürekli olarak veteriner kontrolüne götürmeniz gerekir.

Poodle-Toy özellikleri

Poodle-Toy özellikleri sadece fiziksel olarak değil aynı zamanda karakteristik olarak da dikkat çekiyor. Oldukça kıvrak bir zekaya sahip olmaları sebebiyle, çevresini ve sahiplerinin davranışlarını kavrama becerisine sahiptir. Genel olarak kolay sosyalleşir, tuvalet ve temel eğitimlerini çok çabuk uygulamaya başlar.

Fiziksel özellikleri incelendiğinde kıvırcık ve uzun saçlara sahip olduğu görülür. Aynı tür minyatür köpeklere oranla daha uzun bacaklara sahip olduklarını da söylemek isteriz. Bu uzun bacaklar onun çok daha atletik görünmesini sağlar.

Boy ve ağırlık özelliklerine bakıldığında dişi ve erkeklerin ortalama 24-28 cm boy aralığında olduğu ve 3-6 kg ağırlığında olduğu görülür. Erkekler ve dişiler aynı boy ve kilo değerlerinde olur.

Poodle-Toy fiyatı

Poodle-Toy fiyatı hayvanın bazı özelliklerine göre değişkenlik gösterir. Ülkemizde genel olarak ortalama 4.000- 9.000 TL aralığında sahiplendirildiğini söyleyebiliriz. Tabi köpeğin birçok özelliği fiyatın değişmesine neden olabilir.

Poodle-Toy sahibinden uygulamaları sayesinde kolaylıkla sahiplenebileceğinizi bir cinstir. Farklı boyutlarda ve yaş aralığında olan köpekleri bulabilir ve sahiplenebilirsiniz. Yavru köpeğinizi başkasının sahiplenmesini istiyorsanız da yine sisteme ekleyebilirsiniz.