KediBritish Longhair kategorisinde 1 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı CinsiyetiKimden Fiyat İlan Tarihi Adres

British Longhair

British Longhair özellikle sincap yanakları ile ünlü oldukça neşeli bir ırktır. Mutlu bir gülümsemeye sahip olması sizleri de neşelendirecektir. En önemli özelliklerinden biri çok sosyal olmalarıdır. Çok sosyaldir ancak aynı zamanda sahiplerine çok fazla düşkün olduklarını söyleyebiliriz. Ayrıca bir diğer önemli özellikleri yalnız oynamaktan çok keyif almalarıdır.

Bu kedi cinsini sahiplenecekseniz öncelikle çok uykucu olduğunu bilmeniz gerekir. Kedi ile ilgili olarak bilinmesi gereken bir diğer önemli detay şişmanlamaya çokça müsait olduğudur. Yemek yemeyi oldukça severler ve bu özelliklerinden dolayı da şişmanlarlar. Yuvarlak kafa yapısına sahiptir ve bu özelliği ile de çok fazla dikkat çekmektedir. Tüylerinin sık sık taranması gerekir. Ayrıca kilo almaması için sürekli yürüyüş yaptırılması gerekir.

Dışarıdan çok kaslı görünse de aslında hareketsiz kaldıklarında obezite olma durumları oldukça yüksektir. Diğer kedilerle çok iyi anlaşır ancak insanlarla görüşmelerinde pek aralarının iyi olduğunu söyleyemeyiz. Genel olarak depresyona giren bir cins değildir.

British Longhair özellikleri

British Longhair özellikleri incelendiğinde yaşam sürelerinin ortalama 11-15 yıl arasında değiştiği görülür. British’ler arasında en asil olan türlerdir. Hem evde hem de dışarıda bakıma uygun bir köpektir. Sosyal, sakin ve oldukça arkadaş canlısıdır. Tüyleri uzundur ve aynı zamanda sık sık taranması gerekir. Genellikle tüy rengi gri veya beyaz renklidir. Ayrıca göz renkleri ise yeşildir.

Diğer British’lere oranla hem da asil hem de tüy yapıları bakımından daha uzundur. Orta boy bir kedidir ve onunla son derece keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Çok uykucu olması sebebiyle evde çok rahat edersiniz.

British Longhair fiyatı

British Longhair fiyatı incelendiğinde özelliklerine ve şecere durumuna göre ortalama 1.500 TL ile 5.000 TL arasında değişmektedir. Sahiplenmek istediğiniz kedinin durumuna göre fiyatı değişiklik gösterebilir.

British Longhair sahibinden ilanları aracılığıyla sizler de bu sevimli canlıyı sahiplenebilirsiniz. Kendi kediniz içinde ayrıca ilan ekleyebilir ve onun yeni bir sahip bulmasını sağlayabilirsiniz.