KöpekTerrier Maltese kategorisinde 124 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı CinsiyetiKimden Fiyat İlan Tarihi Adres

Terrier Maltese

Terrier Maltese cinsi köpekler, Malta Köpeği olarak da bilinir. Bedensel olarak küçük bir vücut yapıları vardır ancak oldukça güçlü ve cesur köpeklerdir. Süs köpeği olarak tercih edilen Maltase Terrier köpekleri, yabancılara karşı ılımlı olduklarından koruma köpeği olarak tercih edilmez. Zaten boyutları ve görüntüsü de pek buna izin vermez.

Maltase Terrier cinsi köpekler, yavruyken ortalama günlük 18-20 saat uyurlar. Büyümeye başladıkça köpeklerin uyuma süreleri azalmaktadır. Yetişkin hale geldiğinde bu süre ortalama 12-14 saat aralığına gelmektedir. Uykuya çok fazla düşkün olan köpekler, uykularını almadıklarında son derece huysuz olabilir ve fazla havlayabilir. Bu durumları yaşamak istemiyorsanız uykusuna dikkat etmeniz gerekir.

Her köpek gibi bu köpeklerde de düzenli diş fırçalama çok önemlidir. 3 haftalık olduklarında süt dişleri çıkarken, 2 aylık olduklarında ise tüm dişleri tamamen çıkar. Düzenli olarak mutlaka dişlerin, onlar için uygun olan ürünlerle fırçalanması gerekir.

Terrier Maltese özellikleri

Terrier Maltese özellikleri incelendiğinde oldukça oyuncu köpekler olduğu görülür. Enerji düzeyleri çok yüksek olduğu için sürekli oyun oynamak isterler. Egzersiz ihtiyacı orta derecededir. Hem başka köpeklerle hem de insanlarla iyi anlaşır. Özellikle çocuklarla çok iyi anlaştığını söyleyebiliriz. Her ne kadar cesur ve güçlü bir köpek olsa da koruma özelliği zayıftır.

Köpeklerin alt kürkü yoktur ve tüy yapıları kıvırcık değildir. Toplam tüy uzunluklarına bakıldığında ortalama 22-23 cm olduğu görülür. Kulak yapıları ise aşağı doğru düşük ve uzundur. Hem kuyruğu hem de kulakları beyaz uzun tüylerle kaplıdır. Fiziksel özellikleri arasında burun kısımlarının da sivri ve siyah olduğu görülür.

Ortalama yaşam süreleri dişilerde ve erkeklerde 12-14 yıl aralığındadır. Bu süre yaşam koşullarına ve genel olarak bakımına göre değişir. Ağırlığı ise 2-3 kg, boyu ise 23-25 cm aralığında olur.

Terrier Maltese fiyatı

Terrier Maltese fiyatı köpeğin erişkin olup olmadığına ve şeceresine göre farklılık gösterir. Saf kan olan bir köpek ortalama 4.000-7.000 TL arasında değişebilmektedir.

Terrier Maltese sahibinden sistemine kaydolarak sizler de sevimli dostunuzun güzel bir yuva bulmasını sağlayabilir veya kendiniz bu sevimli dostunuzu sahiplenebilirsiniz.