KediBritish Shorthair kategorisinde 49 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı CinsiyetiKimden Fiyat İlan Tarihi Adres

British Shorthair

British Shorthair İngiltere kökenli bir kedidir ve 19. Yüzyılda bir kedi yarışmasında tanınmıştır. Kedi yarışması sonrasında birçok organizasyona katılmış ve önemli dereceler almıştır. 20. Yüzyılda İran kendisi çıkana kadar gözde olmaya devam etmiştir. Ancak günümüzde halen sevilen ve birçok kişi tarafından tercih edilen kedi türlerinden biridir.

Vücut yapısı incelendiğinde heybetli ve güçlü bir kedi olduğu görülür. Yuvarlak yapısı ve kaslı bir vücudu vardır. En dayanıklı kedi türlerinden biri olarak görülür. Ayrıca orta boylu kedi sınıfında yer alır.

Oldukça zeki olan kedi türü ayrıca hiç yaramaz değildir. Tek başlarına kaldıklarında bile oldukça uslu davranmaya devam ederler. Genel olarak tembel gibi gözükür ancak oyun oynamayı sever ve hareketlidir. Oyun oynarken diğer kedilerin aksine etrafta dağınıklığa neden olmaz. Genellikle sahibi ile oyun oynar ve oyun oynarken sahibine ayak uydurur. Normal koşullarda çok sakin olmalarına rağmen gerektiği durumlarda kendilerini de en iyi şekilde savunabilirler.

British Shorthair özellikleri

British Shorthair özellikleri incelendiğinde kafa yapısının oldukça geniş ve yuvarlak olduğu görülür. Kulaklarının arasında kalan tepe bölgesinin ise düz olduğu görülür. Göz yapıları ise büyüktür ve rengi de genellikle bakır rengidir. Farklı renklerde de olabilir.

Tüyleri kısadır ve oldukça yumuşaktır. İri, kaslı bir bedeni vardır. Kuyruğu ise kaslı ve incedir. Ortalama kilosu 5-10 arasında değişiklik gösterir. Erekler 6-10 kg, dişiler ise 5-7 kg arasında değişir. Karakter özellikleri incelendiğinde sabırlı, kompleksiz ve sessiz olduğu görünür. Birbirlerinden sevimli ve tatlı özelliklere sahip bir kedi olduğunu söyleyebiliriz. Ortalama yaşam süreleri 14-20 yıl arasındadır.

British Shorthair fiyatı

British Shorthair fiyatı ülkemizde ortalama 1.500 TL ile 3.000 TL arasında değişmektedir. Kedilerin şecere durumlarına ve genel olarak özelliklerine göre fiyatı değişmektedir.

British Shorthair sahibinden ilanlar incelenerek rahatlıkla sahiplenilebilir. Sizler de sevimli bir kedi istiyorsanız ilanları inceleyebilir ve en uygun kediyi bulabilirsiniz. Kendi kedinizin yeni bir yuva ve sahip bulmasını istiyorsanız da yine ilanlarını ekleyebilirsiniz.