KöpekGolden Retriever kategorisinde 6 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı CinsiyetiKimden Fiyat İlan Tarihi Adres

Golden Retriever

Golden Retriever 1865 yılında ilk kez ortaya çıkan bu köpek ırkı, Newfoundland, Wavy Coated Retriever ve Irish Setter ırklarının bileşiminden ortaya çıkmıştır. Genellikle sarı renkli olan hayvanlar, oldukça akıllı, av yetenekleri yüksek bir türdür. Ayrıca en önemli özelliklerinden biri çok iyi yüzücü olmalıdır. Avcılık yetenekleri sayesinde birçok kişi tarafından tercih edilen bir ırktır.

Golden köpeklerin en önemli özellikleri çok iyi eğitilebilir olmasıdır. Ayrıca oldukça cana yakın, akıllı ve sakin köpeklerdir. Tam bir aile köpeği olduğunu söyleyebiliriz. Ailenizdeki her bireyle çok iyi anlaşacağını söyleyebiliriz. Ayrıca çok korumacıdır ve ancak çok iyi bir bekçi köpeği olduğunu ifade edemeyiz.

Çok iyi huylarının yanı sıra ayrıca bakımlarını zorlaştıran bazı zor huyları da vardır. Özellikle ilgisiz ve sevgisiz bırakıldıkların dikkat çekmeye çalışırlar. Bunun için de çok fazla yaramazlık yaptıklarını, koltukları ısırdıklarını, yastıkları parçaladıklarını ve kabloları kemirdiklerini söyleyebiliriz. Bu yüzden onları sevgisiz ve ilgisiz bırakmamanız gerekir.

Golden Retriever özellikleri

Golden Retriever özellikleri arasında öne çıkanlar sıcak kanlılık ve cana yakınlık öne çıkar. Sürekli hareketli olmaları sebebiyle her gün egzersiz yaptırılmaları gerekir. Sahiplerini koruma özellikleri vardır ancak havlamak dışında saldırma özellikleri yoktur. Bu yüzden de bekçilik yapamazlar. Çok akıllıdır ve bu yüzden de çok iyi eğitilebilirler. Çok kolay bir şekilde 10’dan fazla komut öğrenebilirler.

Fiziksel özelliklerine bakıldığında tüylerinin uzun olduğu ve günlük taramaya ihtiyaç duyulduğu görülür. İz sürme özellikleri sayesinde, narkotik köpeği olarak tercih edilebilirler. Köpeklerin bakımı için en gerekli şeylerden biri, tüylerinin her gün taranması ve mutlaka günlük egzersiz yapılmasıdır.

Golden Retriever fiyatı

Golden Retriever fiyatı köpek çiftliklerinde 1.000-1.5000 TL arasında değişirken, petshoplarda ise 1.250-2.000 TL arasında değişir. Ayrıca ilanlara ve köpeğin özelliklerine bağlı olarak fiyat durumu 2.500-3.000 TL değerlerine kadar çıkmaktadır.

Golden Retriever sahibinden bulabileceğiniz ve sahiplenebileceğiniz köpek türlerinden biridir. Sizler de isterseniz sisteme kendi köpeğinizi ekleyebilir ve sahiplendirebilir isterseniz de kendiniz köpek ilanlarından, kendinize sahiplenebileceğiniz bir köpek bulabilirsiniz.