KediScottish Straight kategorisinde 6 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı CinsiyetiKimden Fiyat İlan Tarihi Adres

Scottish Straight

Scottish Straight kedi ırkı 1961 yılında keşfedilmiş ve benzersiz bir görünüme sahip olan bir türdür. Scottish Foldlar ve British Shorthair cinlerinin çiftleşmesi ile ortaya çıkan bir türdür. Kedilerin en önemli özellikleri oldukça sessiz ve sakin bir yapıya sahip olmasıdır. Küçük mırıltılar ile tepki verir ve genelde tepkileri oldukça komiktir.

İnsanlarla çok iyi anlaşan bu kediler aynı zamanda oldukça sosyaldir. Ayrıca ev yaşamına oldukça uyumlu olduklarını da söyleyebiliriz. Ayrıca ev yaşantısı için çok uygun bir türdür. İki ırkın çiftleşmesi sonucunda doğan yavruların dik kulaklı olanlarına Scottish Straight, kırık kulaklı olanlarına ise Scottish Fold ismi verilir.

Scottish Straight özellikleri

Scottish Straight özellikleri incelendiğinde karakter olarak oldukça sevimli ve uysal oldukları görülür. Bu sevimli karakterleri sayesinde sahiplerini hiç yalnız bırakmazlar. Sahiplerine oldukça bağlanırlar ve sahibi uyumazsa kesinlikle kendisi de uyumaz. Ayrıca son derece zeki, sadık ve meraklı bir kedidir. Ev içinde saklanmaz ve kesinlikle utangaç değildir. Sizi evde sürekli takip ederler.

Sahipleri ile tüm gün vakit geçirebilirler. Çocuklarla özellikle çok iyi anlaşabildiklerini söyleyebiliriz. Ayrıca evcil hayvanlarla da çok iyi anlaşırlar ancak karşılarındaki hayvanların tutumu çok önemlidir. Yabancılara karşı pek sıcak kanlı olduğu söylenemez. İlgiyi çok sevdikleri için ilgi gösterilmediğinde strese girebilirler.

Fiziksel görünümüne bakıldığında kalın tüyleri öne çıkar. Bazılarının tüyleri uzun bazılarının ise kısadır. Kedilerde görülen her renk ve desende olabilir. Kafaları ne çok büyük ne de küçüktür. Dişileri genellikle 3-4 kg arasında iken erkekleri ise 5-7 kg arasındadır.

Scottish Straight fiyatı

Scottish Straight fiyatı ülkemizde ortalama 900 TL ile 5.500 TL arasında değişmektedir. Kedinin sahip olduğu özelliklere ve yavruluk durumuna göre fiyat değişmektedir.

Scottish Straight sahibinden sistemi üzerinden rahatlıkla bulunabilir ve sahiplenilebilir. Sizler de bu ilanları takip ederek kendiniz için sevimli bir dost bulabilirsiniz. Ayrıca kendi kedinizin ilanlarını ekleyerek de rahatlıkla ona bir yuva bulabilirsiniz.