KöpekMaltipoo kategorisinde 236 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı CinsiyetiKimden Fiyat İlan Tarihi Adres

Maltipoo

Maltipoo melez olarak ifade edilebilecek Poodle ve Maltese ırklarından veya iki Maltipoo ırkının eşleşmesi ile dizayn edilir. Sadece Maltipoo’lar değil bugün safkan olarak ifade edilen birçok ırk dizayn veya melez sonucunda meydana gelmiştir. 1900’lü yılların sonuna gelindiğinde ise melez ırklar oldukça popüler hale gelmiştir.

Maltipoo’ların ırk geçmişleri genel olarak bilinmemektedir. Sadece melez ve dizayn ırk olarak geçmektedir. Köpeklerin boyutları oyuncak grubuna girdiği için evlerde çok büyük alanlara gerek yoktur. Bunun yanında soğuk havaya karşı çok dayanıklı olmadığı için bahçelerde bakıma uygun değildir. Mutlaka evlerde bakılması gereken hayvanlardır.

Köpekler, tüy dökme sorunu yaşanmaz ve bu yüzden de oldukça rahattır. Tüy yapıları, tek katmanlıdır ve düzenli olarak mutlaka tüylerin taranması gerekir. Soğuk koşullarda, köpekler titreme yaşar ve bu yüzden soğuk olan günlerde mutlaka yumuşak bir kazak giydirilmesi gerekir.

Maltipoo özellikleri

Maltipoo özellikleri incelendiğinde fiziksel olarak tüylü oldukları görülür. Tüy yapıları, dalgalıdır ancak poodle ırkı gibi çok kıvırcık değildir. Her ne kadar maltese ve poodle ırklarının melezi olsa da görünüş olarak daha çok maltese ırkına benzer.

Sahiplerine karşı son derece itaatkâr ve sadık bir ırktır. Aynı zamanda çok cana yakın ve samimi köpekler olduğunu söyleyebiliriz. Yavru iken oldukça enerjik ve eğlencelidir. 1 yaşından sonra ise daha sakinleşir ve durulurlar.

Maltipooların boyutları erkeklerde 21-25 cm iken dişilerde ise 20-23 cm aralığında olmaktadır. Kilolarına bakıldığında ise yine erkeklerde ortalama 3-4 kilo, dişilerde ise aynı şekilde 3-4 kilo oldukları görülür.

Maltipoo fiyatı incelendiğinde benzer cins özelliklerine sahip köpeklerle aynı fiyat aralığında olduğu görülür. Ortalama 3.000-8.000 TL arasında değişen fiyat aralığına sahiptir.

Maltipoo sahibinden sistemleri üzerinden kolaylıkla sahiplenebileceğiniz bir ırktır. Ülkemizde yaygın olarak bulunan cinsleri sistem üzerinden kolaylıkla bulabilir ve onları sahiplenebilirsiniz. Aynı şekilde kendi yavru ve yetişkin köpeğinizin başka bir yuva bulmasını sağlayabilirsiniz.