KediScottish Fold kategorisinde 38 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı CinsiyetiKimden Fiyat İlan Tarihi Adres

Scottish Fold

Scottish Fold kedi ırkı oldukça sevimli görünen ve ayrıca kıvrık küçük kulakları ile ünlenen bir kedidir. Dünya genelinde oldukça popüler olduğunu ve aynı zamanda ülkemizde de çok sevildiğini söyleyebiliriz. Mutasyonla elde edildiği için hayvan hakları örgütleri tarafından kabul edilmemektedir. Öyle ki bazı örgütler bu kedi ırkının üretilmemesi gerektiğini savunmaktadır.

Genel olarak bu kedi ırkı ile ilgili olarak kişilerin sahip olduğu önemli bir yanılgı vardır. Bu yanılgı; kişilerin ev halkından sadece bir kişi ile anlaşabildiği ve sadece bir kişiyle iyi olduğu yönündedir. Ancak bu durum kesinlikle doğru değildir çünkü aslında kediler tüm ev halkı ile anlaşabilir. Özellikle kendilerini sevdirmek istediklerinde son derece minnoş olabilirler.

Kendilerini sevdirmeyi o kadar çok severler ki her an kucağınıza gelebilir veya vücudunuza uzanabilirler. Zaman zaman bu sevgi istekleri sizleri yorabilir ve sıkabilir. Kediniz hem diğer kedilerle hem de köpeklerle çok iyi anlaşabilir. Eğer evinizde farklı bir evcil hayvan varsa gönül rahatlığıyla bir arada yaşamalarını sağlayabilirsiniz.

Scottish Fold özellikleri

Scottish Fold özellikleri incelendiğinde fiziksel olarak ağırlıkları erkeklerde 4-6 kg iken dişilerde ise 2,7-4 kg arasında değişmektedir. Ortalama yaşam süresi 12-17 kg arasında değişmektedir. Orta boy kedi ırkları arasında yer alır. En belirgin fiziksel özellikleri kıvrık kulaklarıdır. Tüy yapısına bakıldığında kısa olduğu görülür. Tüylerinin haftada 2-3 kez taranması gerekir.

Karakter özellikleri incelendiğinde en önemli özelliğinin uyumluluk olduğu görülür. Son derece sakin bir yapısı vardır. Çocuklu aileler için fazlasıyla uygun bir kedi ırkıdır. Çocuklarla en fazla anlaşan ırklardan birdir.

Oyun oynamayı orta seviyelerde severler ve ilginç bir şekilde avcıdır. Uçan canlıların kovalamak ve yakalamakta usta olduğunu söyleyebiliriz.

Scottish Fold fiyatı

Scottish Fold fiyatı incelendiğinde yavru bir kedinin ortalama 650 TL ile 6.000 TL arasında değiştiği görülmektedir. Kedinin özelliklerine ve yavruluk durumuna göre fiyat bilgisi değişebilir.

Scottish Fold sahibinden ilanlarını inceleyebilir ve kendinize uygun bir kediyi sahiplenebilirsiniz. Ayrıca kendi kediniz içinde yine ilan ekleyebilirsiniz.