KöpekChow Chow kategorisinde 4 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı CinsiyetiKimden Fiyat İlan Tarihi Adres

Chow Chow

Chow Chow köpek ırkları son derece farklı ve değişik bir görünüme sahiptir. Bağımsız ve gururlu bir ruha sahip olduklarını da ayrıca söyleyebiliriz. Bu yüzden de karakter özellikleri pek kolay değildir. Diğer ırklar gibi sahiplerinin sözlerini dinleyen ve onların her istediğiniz yapan köpeklerden olmadıklarını söyleyebiliriz.

Köpek ırkının bir diğer bilinen ismi Çin aslanıdır ve kökeni de bölgeye dayanır. Dünyanın en eski türlerinden biridir. Çin efsanelerine bakıldığında siyah dilli aslana benzediklerine dair bilgiler yer alır. Çinlilerin kızaklarını çekmek için kullandıkları bir köpek ırkıdır. Bu yüzden Çin’de son derece önemli bir türdür.

Sıcağa karşı oldukça dayanıksız olan cinsin çok sıcak alanlarda yaşamaması gerekir. Ayrıca haftada bir kez tüylerinin taranması önemlidir. Sağlıklı ve mutlu olmaları için düzenli antrenmanlara ihtiyaç duyarlar. Ortalama günlük 15 dakikalık yürüyüş yapmaları yeterlidir.

Chow Chow özellikleri

Chow Chow özellikleri incelendiğinde ilk göze çarpan durumun siyah dilleri olduğu görülür. Bu özelliğe vakıf olmayan kişiler bunu gördüklerinde genellikle şaşırırlar. Bilmeyen kişiler hatta bu durum karşısında hayvanların hasta olduklarını da düşünebilirler.

Irkın tek rengi vardır ve genel olarak tüy renkleri kızıl renklidir. Ayrıca tüy renkleri krem, mavimsi, ten rengi, siyah ve gri renkli olabilir. Çok nadir olarak beyaz renkli olan türleri de vardır.  Çin aslanı veya aslan köpeği olarak adlandırılmasının en önemli nedeni kafalarının etrafında bulunan yeleleridir. Gözleri koyu renklidir ve badem şeklindedir.

Kendine has bir karakterleri vardır. Köpek sahipleri bazı özelliklerini kedilere benzetebilmektedir. Yabancılara karşı inanılmaz şüphecidirler ve aynı zamanda ev halkından da sadece bir kişiye bağlanırlar.

Chow Chow fiyatı

Chow Chow fiyatı ırkına, şeceresine ve rengine göre değişiklik gösterir. Genel olarak fiyat aralığı incelendiğinde 3.000 TL-6.000 TL arasında olduğu görülür.

Chow Chow sahibinden sistemi üzerinden sahiplenilebilen ırklardan biridir. Sisteme yüklenen ilanlar sayesinde rahatlıkla sevimli bir yavru bulabilirsiniz. Kendi yavru köpeğinizi de isterseniz sisteme yükleyebilir başkalarının sahiplenmesini sağlayabilirsiniz.