KöpekYorkshire Terrier kategorisinde 7 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı CinsiyetiKimden Fiyat İlan Tarihi Adres

Yorkshire Terrier

Yorkshire Terrier küçük köpek ırklarından biridir ve aynı zamanda oldukça farklıdır. Oldukça minik bir yapısı vardır ancak buna rağmen yüksek korumacılık özelliğine sahiptir. Sahiplerine kalben bağlanırlar ve oldukça sadıktırlar. İncelendiğinde tüm dünyada en fazla beslenen köpek cinslerinden biri olduğu görülür.

İnsanlara çok fazla güvenirler ve aynı şekilde çok iyi bağlanırlar. Aynı zamanda özellikle apartman yaşantısına çok uygun bir köpektir. Görüntüsü o kadar tatlı ve sevimlidir ki genellikle insanda ısırma isteği uyandırır. En iyi dostunuz olmaya tam anlamıyla aday olduğunu ifade edebiliriz. Dünyanın en güzel ve aynı zamanda en ufak köpek türlerinden biri olan Terrier upuzun tüylere sahiptir. Bu tüyleri ve genel görünümü ile sizleri kendine hayran bırakır.

Bakımı ilk etapta göz korkutucu gelse de aslında biraz alışıldığında çok kolay gelir. Tüyleri çok yumuşak ve ince yapılıdır. Bu sebeple her gün taranması gerekir. Aksi durumda tüyler birbirlerine dolanır ve düğüm olabilir. Ev yaşantısına mükemmel ayak uydurabilen bir köpektir ve genel olarak çok fazla egzersiz ihtiyacı duymaz. Tuvalet ihtiyacı için dışarıya çıkarılması yeterlidir.

Yorkshire Terrier özellikleri

Yorkshire Terrier özellikleri incelendiğinde kısa ve küçük bir ırk olduğu görülür. Karakter özelliklerine bakıldığında ise cesur, sevecen ve sadık oldukları görülür. Tüy renkleri ise bal, kahve, ten ve siyah renklidir. Tüy yapısı ise yumuşak ve uzundur.

Karakter özelliklerine bakıldığında en cesur ırklardan biri olduğu görülür. Beden yapısı ile cesareti tamamen birbirleriyle zıttır. Özellikle yabancılara ve başka köpeklere karşı çok temkinlidir. Yabancılara karşı hemen temkinli yaklaşır ve ayrıca saldırgan olabilir.

Yorkshire Terrier fiyatı

Yorkshire Terrier fiyatı incelendiğinde erişkin olduklarında ortalama 3.500 TL ile 7.000 TL arasında olduğu görülür. Irkın safkan olmasına, anatomik yapısına ve şeceresine göre fiyatı değişebilir. Bunlara dikkat edilmesi gerekir.

Yorkshire Terrier sahibinden sistemine kayıt olunarak kolaylıkla bulunabilir ve sahiplenilebilir. Kendi köpeğinizi de ayrıca sisteme yükleyerek başka birinin sahiplenmesini sağlayabilirsiniz.