KöpekCavalier King Charles kategorisinde 8 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı CinsiyetiKimden Fiyat İlan Tarihi Adres

Cavalier King Charles

Cavalier King Charles oyuncak grubu köpeklerin içinde yer alan küçük cins spaniel ırklardır. Kökeni Birleşik Krallığa dayansa da 2000 yılından itibaren ABD’de popüler hale gelmiştir. Çokça arkadaş canlısı ve hem çocuklarla hem de diğer hayvanlarla çok iyi anlaşan bir türdür. Bu özelliği zaman zaman dezavantaj olur. Çünkü çok fazla yalnız kalmaktan hoşlanmaz ve uzun süre yalnız kaldığında huzursuz olur.

Sıcak bakışlı, asil tüylü ve son derece sevimli bir görünüme sahiptir. Kulak yapısı düşüktür ve insanlarla kolay uyum sağlarlar. Apartmanda köpek beslemek isteyenler için son derece uygun bir türdür.

Tarihsel olarak incelendiğinde türün bir kucak köpeği olduğu görülür. Ancak zamanla kurt köpeği olarak yetiştirilmeye başlanmıştır. Tür olarak bu yüzden av köpeği olarak geçer.

Cavalier King Charles özellikleri

Cavalier King Charles özellikleri incelendiğinde son derece sevimli ve dost canlısı olduğu görülür. Kafa yapısı biçimli, gözleri sevecen ve yuvarlak, tüyleri kıvır kıvır olmaktadır. Ayrıca asilzade köklerden geldiği hem görüntüsünden hem de tavrından belli olmaktadır. Kendinden emin ve özgüvenli tavırları vardır. Bu da en fazla dikkat çeken ve ilgi görmesine neden olan unsurlar arasında yer alır.

Fiziksel özellikleri incelendiğinde dikkat çeken en önemli detaylardan biri tüylerinin yapısı ve bu tüylerin hiç bozulmamasıdır. Tabi bunda doğru beslenme ve bakım süreçlerinin de çok önemli bir yeri vardır. Köpeğin dört farklı rengi vardır. Kestane ve beyaz, tek siyah veya ten rengi ve beyaz, ten rengi, siyah üçlü kombinasyonludur.

Orta düzeyde enerjiye sahiptir ve aynı şekilde egzersiz ihtiyacı da orta derecededir. Yüksek oyunculuk özellikleri vardır. Bu yüzden sürekli ilgi göstermenizi ve onunla oynamanızı ister. Başka köpeklerle geçinme konusunda da sorun yaşamaz. Özellikle çocuklarla iyi geçindiği için aile köpekleri olduğunu söyleyebiliriz. Yabancılara karşı da çok ılımlı olduğu için aslında koruma özelliği pek yoktur.

Yaşam süreleri ortalama 9-14 yıl aralığındadır. Boyları ise 28-38 cm olmaktadır. Yaşamları boyunca 2-4 kilo ağırlığında olduğunu söyleyebiliriz.

Cavalier King Charles fiyatı

Cavalier King Charles fiyatı incelendiğinde pandemi öncesi ve sonrası arasında fark olduğu görülür. Panedemi önvcesinde daha uygun fiyatlı iken şuan 2.500-5.000 TL arasında değişiklik gösterir.

Cavalier King Charles sahibinden bulabileceğiniz köpek cinslerinden biridir. Sistemde yer alan ilanları inceleyerek sizler de istediğiniz gibi köpeği sahiplenebilirsiniz. Yavru köpeğinizi sahiplendirmek istiyorsanız da ilanını yükleyerek yeni bir yuva bulmasını sağlayabilirsiniz.