KöpekCane Corsa kategorisinde 1 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı CinsiyetiKimden Fiyat İlan Tarihi Adres

Cane Corsa

Cane Corsa son yıllarda oldukça popüler hale gelmiştir. Çok güçlü bir yapıda olması ve oldukça eski bir tarihe sahip olması sebebiyle çok dikkat çeker. İtalyan Mastiff olarak da bilinen bu ırkların Roma döneminden bu yana var olduğunu bilinmektedir. Özellikle koruma köpeği olarak tercih edilir.

Dış görünüşü son derece asil ve aynı zamanda güçlüdür. Üzerinde yeterince otorite kurulamazsa bazı sorunlar yaşanabilir. Orta düzeyde enerjileri vardır ve aynı zamanda egzersize de aynı seviyede ihtiyaç duyarlar. Başka köpeklerle ve hayvanlarda pek geçinebildiklerini söyleyemeyiz. Çocuklarla ise çok iyi anlaşabilir. Eğitilebilirlik düzeyi yüksektir ve yabancılara karşı temkinli olduğu için koruma köpeği olarak tercih edilebilir.

Sahiplerine karşı oldukça sakin, sessiz ve itaatkâr olduklarını söyleyebiliriz. İtaat eğitimleri için çok uygundur ve ödül yöntemleri ile kolaylıkla eğitilebilir. Eğitirken doğru ses tonu çok önemlidir. Çünkü yeterince otorite kurulması ancak aynı zamanda çok fazla baskı uygulanmaması gerekir.

Cane Corsa özellikleri

Cane Corsa özellikleri fiziksel olarak incelendiğinde ağırlıklarının 45-50 kg arasında olduğu görülür. Boyu ise 28-38 cm aralığındadır. Genel yaşam sürelerine bakıldığında ise 10-11 yıl olduğu görülür. Genellikle koruma veya bekçi köpeği olarak tercih edilir.

Büyüklük olarak ortadır ancak gerek kas yapısı gerekse kuvveti ile dikkat çeker. Çok kuvvetli olmasına rağmen oldukça zarif bir görüntüsü vardır. Köpekler genel olarak çevik, kuvvetli ve dayanıklı olarak tarif edilir. Hem kemik yapısı hem de kas yapısı gelişmiştir.

Zeki, kolay eğitilebilen, çok hareketli ve aynı zamanda çevik köpeklerdir. Hem sahiplerine hem de diğer aile bireylerine karşı korumacı özellikleri vardır. Diğer köpeklere karşı çok iyi tavırları yoktur.

Cane Corsa fiyatı

Cane Corsa fiyatı ülkemizde ortalama 1.500 TL ile 8.000 TL arasında değişmektedir. Köpeklerin fiyat aralığı genel olarak şecere durumuna ve özelliklerine göre belirlenmektedir.

Cane Corsa sahibinden sistemlerinde kolaylıkla bularak sahiplenebileceğiniz bir ırktır. İlanları takip ederek istediğiniz gibi bir köpek bulabilirsiniz. Aynı şekilde kendiniz ilan yükleyerek de elinizdeki köpekleri sahiplendirebilirsiniz.