KöpekAlman Kurdu kategorisinde 1 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı CinsiyetiKimden Fiyat İlan Tarihi Adres

Alman Kurdu

Alman kurdu sadakati ve güvenilir oluşu ile öne çıkan bir cinstir. Sadık, güvenilir ve güzel bir köpek cinsi üretilmek istenmiş ve 30 yıl süren çalışmalar sonucunda da Alman kurtları ortaya çıkmıştır. Köpeğin daha fazla gelişimi için uzun bir süre Almanya’da polis kuvvetleri içinde ve ordunun için görev almıştır. 

Alman kurtları oldukça zorlu şartlara karşı yüksek dayanıklılık gösterir. Oldukça zeki, güçlü ve yüksek eğitilebilir yapıya sahiptir. Bu özellikleri sayesinde köpeğimiz, dünyanın en popüler türleri arasında yer alır.

Oldukça akıllı ve sadık olan Almak kurtları hem istihbarat köpeği olarak hem de aile köpeği olarak tercih edilir. Bu köpekler, son derece temkinlidir ve yabancılara karşı her zaman tetiktedir. Böyle olmaları sebebiyle iyi bir bekçi köpeği olduklarını söyleyebiliriz. Özellikle herhangi bir tehlike anında sahiplerine haber verebilirler. Doğru bir eğitim verildiğinde inanılmaz hünerler sergileyen, inanılmaz hayvanlardır.

Alman kurdu özellikleri

Alman kurdu özellikleri incelendiğinde doğal olarak öne çıkan en önemli özelliğin zeki, sadık ve dayanıklılık çıkar. Zeki ve akıllı olması sebebiyle oldukça kolay bir biçimde eğitilebilir. Kolay eğitilebilir olması sebebiyle de çok fazla hünere sahip olmaktadır. Alman kurdunuz, sizi tehlike anında, kapı zili çaldığında, sağır birini uyarmak istediğinde bunun kolaylıkla sağlayabilir.

Genellikle kendi başına vakit geçirmeyi seven köpekler aynı zamanda uzun süre yalnız bırakıldıklarında agresif olabilirler. Köpeğinizle uzun süre ilgilenmezseniz genellikle havlayarak size tepki verirler.

Alman kurtları görünüm olarak vahşi ve ürkütücü olarak görünse de aslında saldırgan bir tür değildir. Özellikle birine bağlandığında bir daha o kişiyi asla bırakmaz.

Alman kurtlarının ortalama yaşam süreleri 9-13 yıl aralığındadır. Zeki, inatçı, atik, meraklı, emin, itaatkâr, sadık, cesur ve uyanık en önemli karakter özellikleri arasında yer alır. Erkeklerde, boy ortalama 60-65 cm olurken, dişilerde ise 55-60 cm aralığındadır. Kiloları ise yine erkeklerde 30-40 kg aralığında iken dişilerde 22-32 kg aralığındadır.

Alman kurdu fiyatı

Alman kurdu fiyatı ülkemizde ortalama 2.500- 12.000 TL arasında değişmektedir. Bazen satılan yavruların cinsleri ve özellikleri sebebiyle çok daha yüksek ücretlerde olduğu da söylenebilir.

Alman Kurdu sahibinden sistemi üzerinden kolaylıkla sahiplenebileceğiniz cinslerden biridir. Ayrıca yavru veya yetişkin köpeklerinizi sistem üzerinden sahiplendirebilirsiniz.