KöpekShih Tzu kategorisinde 6 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı CinsiyetiKimden Fiyat İlan Tarihi Adres

Shih Tzu

Shih Tzu hem çocuklarla hem de evcil hayvanlarla çok iyi geçinen bir ırktır. Nadir olarak havlarlar ve ayrıca koruma özellikleri oldukça zayıftır. Bu yüzden bekçi köpeği olarak tercih edilmezler. Zaten görüntüsü itibariyle küçük ve o kadar sevimlidir ki kesinlikle onlardan bekçi köpeği olmaz.

Apartman hayatı için son derece uygun ve sizlere zorluk çıkarmayacak bir ırktır. Sadece eğitimi fazlasıyla sabır ve devamlılık ister. İyi bir eğitim alması ve üzerinde doğru etki yaratılması gerekir. Aksi durumda bu ırkın eğitilmesi oldukça güç olabilir.

Tüy yapısına bakıldığında insan saçına benzediği görülür. Tüyleri iki katmanlıdır ve bu tüylerin birbirine karışmasını engellemek için düzenli olarak taramanız gerekir. Bu tüylerin her gün taranması veya aylık olarak profesyonel tımar edilmesi gerekir. Ayrıca bakımı konusunda atlanmaması gereken önemli detaylardan biri gözlerinin temiz kalması için özel göz damlası kullanılmasıdır. Ayda bir de tırnaklarının kesilmesi gerekir.

Shih Tzu özellikleri

Shih Tzu özellikleri incelendiğinde öncelikle yaşam sürelerinin 11-14 yıl arasında değiştiği görülür. Karakter özellikleri ise; sosyal, neşeli, akıllı ve özgür ruhlu olarak sayılabilir. Nadir olarak havlarlar ve sizlere sorun çıkarmazlar. Hatta birçok kişi onun aslında bir ev kedisi olduğunu savunur.

Enerji düzeyi ortadır ve genel olarak egzersiz ihtiyacı olmaz. Sadece günlük yürüyüş yapmaları onları mutlu etmeye yetecektir. Başka köpeklerle ve diğer evcil hayvanlarla iyi geçinir. Ayrıca özellikle çocuklarla çok iyi geçinebildiğini söyleyebiliriz. Vücut sıcaklıkları çok hassas olduğu için çok sıcak havalarda egzersiz yapılmaması gerekir.

Shih Tzu fiyatı

Shih Tzu fiyatı pandemi öncesi ortalama 3.000- 6.000 TL arasında iken şu anda yükselişe geçmiş ve 4.000-9.000 TL arasına gelmiştir. Fiyat skalası köpeğin genel özelliklerine ve şecere durumuna göre ayrıca değişmektedir.

Shih Tzu sahibinden sistemleri üzerinden sizler de ilanları takip edebilir ve istediğiniz yavruyu sahiplenebilirsiniz. Kendi köpeğiniz için de aynı şekilde ilan yükleyebilir istediğiniz gibi köpeğinize yeni bir sahip bulabilirsiniz.