KöpekDoberman kategorisinde 1 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı CinsiyetiKimden Fiyat İlan Tarihi Adres

Doberman

Doberman köpekler Almanya’da 19. yüzyılın sonlarında ortaya çıkmıştır. Daha çok bekçi köpeği olarak yetiştirildiği için tamamen bu amaçla kullanılır. Birçok farklı Alman köpeği ırkının karışımından oluşmuştur. Yetişkin dobermanlar 60-80 kilo arasında bir ağırlığı çıktığı için aslında herkesin besleyebilmesi için uygun değildir.

Çok ağır olmalarının yanında ayrıca güçlü bir yapıları vardır. Çok aktif ve hareketli olduklarından, sahiplerinin de aynı şekilde aktif ve çevik olması gerekir. Atletik yapıları ve muhteşem görünümleri vardır. Kürkleri özellikle oldukça şıktır. Askeri alanlarda ve polis köpeği olarak çok fazla tercih edilir. Koruyucu özellikleri çok yüksektir ve aynı zamanda iyi bir aile köpeğidir. Güçlü ve korkusuz yönlerinin yanında sevgi dolu ve nazik köpeklerdir.

Doberman özellikleri

Doberman özellikleri incelendiğinde aktif ve süper zeki oldukları görülür. Ayrıca oldukça sadıktırlar ve aile bireyleri ile oynamayı severler. Görünüm olarak sert ve agresif görünseler de aslında kolay kolay agresifleşmezler. Ortalama yaşam süreleri 10-13 yıl olmaktadır.

İyi eğitildiklerinde çocuklarla çok iyi anlaşırlar yalnız çocuklar onlara karşı çok nazik olunması gerekir. Aksi halde agresif ve sert tepkiler verebilirler. Genel olarak ne kadar iyi eğitilirlerse eğitilsinler çocuklarla tek başlarına bırakılmamaları gerekir.

Özellikle bir ailenin parçası olmaktan çok keyif alırlar. Sevdikleri ile vakit geçirmekten ve onlara yakın olmaktan çok keyif alırlar. Güzel bir dostluk kurduklarında çok iyi anlaşırlar. Düzgün bir biçimde sosyalleşmeleri için zaman ayrılması gerekir. Onları idare edebilecek güçlü bir lider gereklidir. Rahat bir yaşam tarzına sahip ve sert olmayan kişiler için eğitimleri zor gelebilir.

Doberman fiyatı

Doberman fiyatı yavrularda ortalama 1.200 TL ile 3.500 TL arasında değişmektedir. Safkan olması ve diğer unsurlar düşünüldüğünde fiyatta bazı değişimler olabilir.

Doberman sahibinden sistemi üzerinden rahatlıkla sahiplenebileceğiniz hayvanlardır. Bu alanda ilan açan kişilerle bağlantıya geçerek, rahatlıkla köpekleri sahiplenebilirsiniz. Tabi sizler de isterseniz köpeğinizin ilanını ekleyebilir ve ona yeni bir sahip bulabilirsiniz.