KöpekPekinez kategorisinde 1 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı CinsiyetiKimden Fiyat İlan Tarihi Adres

Pekinez

Pekinez köpekler küçük boyutta ve oldukça sevimli olan süs köpekleridir. Cins olarak küçük köpekler arasında yer alır ve uzun tüyleri vardır. Bu uzun tüyleri sayesinde son derece şirin olduklarını söyleyebiliriz. Evde beslemek için oldukça uygundur ve aynı zamanda ilk kez köpek beslemek için tercih edilebilecek bir ırktır.

Pekinezlerin ırkı Çin’e dayanır ve tam olarak ortaya çıkış tarihi tam olarak bilinmez. Ortaya çıktığı ilk dönemlerde kötü ruhları kovduğuna inanılır ve bu sebeple de kutsal sayılırdı. Köpek o dönemler o kadar önemli ve kutsal görülmüştü ki insanlar gördüklerinde selam verirdi. 19. Yüzyıla gelindiğinde İngiltere’ye getirilmiş ve Showlarda kullanılmaya başlamıştır. Sonrasında Amerika’ya getirilmiş ve oradan da tüm dünyaya yayılmış

Pekinez özellikleri

Pekinez özellikleri arasında öne çıkan en önemli özellik cesaretli olmalarıdır. Oldukça küçük olmalarına rağmen kendilerinden çok büyük köpeklere kafa tutabilirler. Ayrıca kendilerine oldukça güvenilirler ve yine oldukça tehlikeli cins köpeklere saldırabilirler. Bu durum zaman zaman başlarını belaya soksa da yine de bu durum değişmemektedir.

Pekinezler insanlarla vakit geçirmekten çok hoşlanan ve yalnız kalmamayı seven cinslerdir. Özellikle vakit geçirdikleri aileleri ve sahipleri ile yakın bağ kurabilirler. Oyun oynarken de hem çok eğlenceli hem de oyuncudur. Bu eğlenceli ve neşeli tavırlarının yanında çok hassas bir yapıları olduğunu söyleyebiliriz. Ona kızdığınızda size tüm gün küsebilir.

Aileler ile yakın bağ kurabilen köpekler, doğru eğitim sayesinde tüm aile bireyleri ile iyi geçinebilirler. Özellikle çocuklarla çok iyi geçinebilir ve vakit geçirebilirler. Yabancılara karşı ise oldukça temkinli olduklarını söyleyebiliriz.

Pekinezlerin ortalama yaşam süreleri 12-15 yıl aralığındadır. Yetişkinlik dönemlerine geldiğinde ağırlıkları 3,2-6,4 kg aralığında olur.

Pekinez fiyatı

Pekinez fiyatı hayvanın şecere geçmişlerine ve renklerine göre değişiklik gösterir. Ortalama ülkemizde 3.500- 6.000 TL arasında değişmektedir. Zaman zaman fiyatları değişiklik gösterebilmektedir.

Pekinez sahibinden sistemine girerek sizler de istediğiniz köpeği sahiplenebilirsiniz. Kendi köpeğiniz için farklı bir yuva arıyorsanız da yine sisteme girebilirsiniz.