KöpekSchnauzer kategorisinde 2 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı CinsiyetiKimden Fiyat İlan Tarihi Adres

Schnauzer

Schnauzer üç farklı ırktan oluşan bir üst ırk çeşididir. Kendi içinde üç ayrı ırka ayrılır. Bunların her biri farklı ırkın melezlemesi olarak karşımıza çıkar. Geçmişte zararlı kemirgenlerin avlanması amacıyla kullanılan bir tür olmuştur. İlerleyen dönemlerde ise dış görünümü ile öne çıkarak popüler bir hale gelmiştir. Yapısı küçüktür ve aynı zamanda apartman yaşantısı için oldukça uygundur. Bu yüzden evcil köpek olarak çok fazla tercih edilir ve beslenir.

Enerjisi, bakımı ve boyutu incelendiğinde son derece etkili bir apartman köpeği olduğu görülür. Tüy yapısı incelendiğinde de farklı farklı tüyleri olduğu görülür. Bunların eşitlenmesi ve daha düzgün görünmesi için zaman zaman düzeltmeler yapılır. Tüy dökme sorunu neredeyse hiç yoktur ve aynı zamanda kokusuzlardır.

Enerjileri oldukça yüksektir ve bu enerjilerinin büyük bir çoğunluğunu ev içerisinde kendi başlarına oynayarak atarlar. Geri kalan enerjileri için tek yapılması gereken yürüyüşlerdir. Hemen herkesin besleyebileceği bir köpek ırkıdır.

Schnauzer özellikleri

Schnauzer özellikleri fiziksel olarak incelendiğinde ön bacaklarının dik, arka bacaklarının ise yassı olduğu görülür. Tüylü bir yapıları vardır ancak tüyleri çok fazla dökülmez. Yavru iken kulakları diktir ancak yeterli erişkinliğe ulaştıklarında ise kulakları öne doğru düşer. Rengi genellikle gri veya siyah tonlarında olur.

Ağırlığı incelendiğinde erkelerde ortalama 5-7 kg iken dişilerde ise yine aynı kiloda olduğu görülür. Boyları da yine hem erkeklerde hem de dişilerde 30-36 cm aralığındadır. Yaşam süreleri, beslenme bakım ve diğer koşullara göre ortalama 15 yıldır.

Son derece şefkatli, zeki ve sevecen bir ırk olduğu görülür. Sosyal bir yapıya sahiptir ve hem evdekilerle hem de diğer hayvanlarla iyi anlaşabilir. Ayrıca koruyucu özellikleri vardır.

Schnauzer fiyatı

Schnauzer fiyatı renk farklılıklarına ve şecere durumuna göre belirlenir. Ülkemizde ortalama 7.000-12.000 TL arasında değişmektedir.

Schnauzer sahibinden sistemine yüklenen ilanlar sayesinde kolaylıkla kendilerine yeni bir yuva bulabilmektedir. Sizler isterseniz kendiniz ilan yükleyebilir ve köpeğinizi sahiplendirebilirsiniz isterseniz de ilanları inceleyerek sahiplenebilirsiniz.