KöpekJack Russel kategorisinde 3 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı CinsiyetiKimden Fiyat İlan Tarihi Adres

Jack Russell

Jack Russell cinsi çok meşhurdur ve tüm dünyada popüler olan ırklardan biridir. Toprağı kazma huyları ile çok meşhurlardır. Ayrıca çok iyi koku alma özellikleri olduğu için av köpeği olarak çok tercih edilirler. Ayrıca bakımları vesaire diğer köpeklere oranla çok daha kolaydır. Rahatlıkla bu ırkı besleyebilir ve vakit geçirebilirsiniz.

Tüyleri çok kısa olduğu için ayrıca bakımları oldukça kolaydır. Haftada bir kez tarak ile taranması yeterli olacaktır. Çok hareketli olduklarından dolayı bol bol protein, mineral ve vitamin ihtiyaçlarının karşılanması gerekir.

Rutin egzersizlerinin mutlaka yaptırılması gerekir. Enerjilerini atmadıklarında mutsuz olurlar. Bu yüzden düzenli olarak yürüyüş yapılması ve oyunlar oynanması gerekir.

Jack Russell özellikleri

Jack Russell özellikleri incelendiğinde hem fiziksel hem de karakter olarak çok sevimli oldukları görülür. Çok enerjik olmaları sebebiyle bütün gün koşturabilirler. Yaşadıkları ortamı hemen sahiplenirler ve aynı zamanda koku alma duyuları çok gelişmiştir. Av köpeği veya bekçi köpeği olarak rahatlıkla tercih edilebilirler.

Köpeklerin ortalama yaşam süreleri 13-15 yıl arasında değişmektedir. Küçük ırklar arasında yer alan hayvanın boyutları erkeklerde 25-38 cm arasında değişirken dişilerde ise 23-36 cm arasında olduğu bilinir. Ağırlıkları incelendiğinde ise erkeklerde ortalama 6-8 kg, dişilerde ise 5,5-7,5 kg arasında oldukları görülür.

Çok hareketli ve koşmayı çok sevdikleri için apartman dairesinde zorlanabilirler. Bu yüzden bahçeli evler onlar için çok daha uygun bir yaşam alanıdır. Ayrıca havlamayı çok severler ve sürekli havlama eğilimi gösterirler. Oturduğunuz yerde bundan rahatsız olan insanlar olursa zor durumda kalabilirsiniz.

Yabancılara karşı genellikle tepkisizdir ve tehlike anında çok saldırgan olmazlar. Sevimli canlılar ayrıca sürekli ilgi isteyebilirler. Onlarla iyi ilgilenmeniz ve vakit ayırmanız gerekir.

Jack Russell fiyatı

Jack Russell fiyatı cesur ve etkili köpeğin fiziksel görünümüne göre değişiklik gösterir. Ayrıca şecere durumuna göre de fiyatının değişiklik gösterdiğinizi söyleyebiliriz. Tüm bunların ışığında ortalama fiyatının 1.500- 4.000 TL arasında değiştiğini söyleyebiliriz.

Jack Russell sahibinden sistemi incelendiğinde bulabilecek ırklardan biridir. Sistemde yer alan ilanlarla iletişime geçerek rahatlıkla sahiplenebilirsiniz. Tabi aynı şekilde siz kepeğinizi de sisteme ekleyerek başkasının sahiplenmesini sağlayabilirsiniz.