KöpekChihuahua kategorisinde 1 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı CinsiyetiKimden Fiyat İlan Tarihi Adres

Chihuahua

Chihuahua mini ırk köpeklerindendir ve ülkemizde giderek popüler hale gelmektedir. Türkçe okunuşu şivavadır ve aslında daha çok bu şekilde tanınırlar. Henüz nereden geldikleri bilinmese de Meksika’dan geldikleri düşünülür. Meksika’da yaşayan Kızılderililer tarafından yetiştirildikleri tahmin edilir. Hatta bölgede aynı isimde bir eyalet ve şehir bulunmaktadır.

Bazı insanlar bu ırkın sinirli olduğunu düşünür ancak bu tamamen bir yanılsamadır. Çünkü aslında hiç sinirli değillerdir. İyi eğitim almış ve yetiştirilmiş bir köpek çok sevgi dolu ve sosyal olabilir. Köpeğin karakteri, birlikte yaşadıkları insanların özelliklerine ve aile yapısına göre değişir. Oldukça sevgi dolu hayvanlardır ancak aynı zamanda çok inatçılardır. Ayrıca gözlem yetenekleri çok gelişmiştir. Kendileri ile aynı türe sahip bir köpekle vakit geçirmekten çok keyif alırlar.

Genel olarak diğer köpekler gibi oynamayı, açık havada gezmeyi ve vakit geçirmeyi severler. Ayrıca iç mekanlara çok kolay adapte olabilirler. Sadece çok fazla şımartılmamaları gerekir. Bu durum yaşanırsa mızmız ve şımarık olabilir.

Chihuahua özellikleri

Chihuahua özellikleri arasında en bilinen durum boyutlarıdır. Küçük köpeklerdir ancak çokça kaslı yapıları vardır. Bacakları çok incedir ancak yine oldukça güçlüdür. Kafa yapılarına bakıldığında ise vücut yapılarından daha büyük ve yuvarlak oldukları görülür.

Şivava ırkının neredeyse her rengi vardır. Yani bu konuda hiçbir kısıtlama yoktur. Uzun ve kısa tüylü olmak üzere iki türleri vardır. Ağırlıklarına bakıldığında ise 500 gram ile 3 kg arasında olduğu görülür. Yani oldukça hafif ve küçük canlılardır. İyi bakılan ve sağlıklı olan bir köpeğin ortalama yaşam süresi 16 yıl olarak bilinir.

Chihuahua fiyatı

Chihuahua fiyatı incelendiğinde özellikle rengine, şecere durumlarına göre değiştiği görülür. Genel olarak ortalama fiyatları incelendiğinde 3.000 TL-6.000 TL arasında değerlerinin değiştiği görülür.

Chihuahua sahibinden sistemi sayesinde rahatlıkla sahiplendirilebilir. Sisteme köpeğinizin bilgilerini ekleyerek yeni bir sahip bulmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca sizler de ilanları inceleyebilir ve yeni bir köpek sahiplenebilirsiniz.