KöpekLabrador kategorisinde 3 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı CinsiyetiKimden Fiyat İlan Tarihi Adres

Labrador

Labrador hem dünyada hem de ülkemizde çok fazla tercih edilen bir ırktır. Çok sevimli bir görüntüsü vardır ve aynı zamanda karakterleri de çok iyidir. Muhteşem bir görüntüleri vardır ve tüm dünyada yaygın hale gelmesinin en önemli sebeplerinden biri budur.

Bu cins için genel olarak su köpeği denebilir çünkü yüzmeyi çok severler. Ayrıca çok iyi yüzücü olduklarını söyleyebiliriz. Denize girmeyi seviyorsanız sevimli dostunuz sizlere en iyi şekilde eşlik edecektir. Enerjik, sevimli ve uyumlu köpeklerdir. Bu özellikleri sayesinde çok sevilen bir ırk olduğunu söyleyebiliriz. Oyun oynamayı çok severler ve oyunları çok kolay bir şekilde öğrenebilirler. Çok zeki ve kolay eğitilebilir olması sebebiyle arama kurtarma, terapi, rehber ve polis köpeği olarak destek verirler.

Tüyleri çok kısadır ve aynı zamanda çok fazla dökülmez. Haftada bir kez tüylerinin taranması yeterli olacaktır. Çok iyi bir yüzücü olsalar da bazı sularda can yeleğine ihtiyaç duyulur. Ayrıca oyun oynamayı çok sevdikleri için çok fazla oyuncak temin etmeniz gerekir.

Labrador özellikleri

Labrador özellikleri incelendiğinde cins olarak çok büyük oldukları görülür. Yaşam süreleri ortalama 10-12 yıl arasında değişir. Boyları erkeklerde 56-61 cm, dişilerde ise 53-58 cm arasında değiştiğini söyleyebiliriz. Kiloları ise genel olarak 25-34 kg arasında oldukları görülür.

Fiziksel özellikleri incelendiğinde geniş bir kafa yapıları olduğu görülür. Belirgin bir alın çıkıntısı olduğunu söyleyebiliriz. Genellikle göz renkleri ela veya kestane rengidir. Kulakları orta büyüklüktedir ve biraz sarkıktır. Tüyleri ise düz, kısa ve ayrıca su geçirmezdir.

Hem diğer hayvanlarla hem de çocuklarla çok iyi anlaşabilen bir ırktır. Çocuklarla çok iyi anlaştıkları için aile köpeği olarak sahiplenebilirler. Yabancılara karşı da fazla saldırgan olmadıklarını ifade edebiliriz.

 Labrador fiyatı

Labrador fiyatı incelendiğinde ortalama 2.500-5.000 TL arasında değişiklik gösterir. Ülkemizde en fazla beslenen ve sahiplenilen ırklardan biridir.

Labrador sahibinden sisteminden kolaylıkla bulabileceğiniz bir cinstir. Ülkemizde yaygın olarak tercih edildiği için çok fazla ilana ulaşılır. Bu ilanları inceleyerek rahatlıkla istediğiniz hayvanı sahiplenebilirsiniz. Kendi köpeğinizin aynı şekilde buradan sahiplendirilmesini sağlayabilirsiniz.