KöpekSpitz kategorisinde 4 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı CinsiyetiKimden Fiyat İlan Tarihi Adres

Spitz

Spitz ırkı köpekler özellikle neşesi ve gülüşü ile sevilen oldukça sevimli canlılardır. Evini neşesi olmaya aday olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Evde beslemek için ideal bir köpek arayanların tercih edebileceği bir cinstir.

Bu ırkın tarihi 6000 yıl öncesine dayanmaktadır. Finlandiya’da Peat cinsi köpeklerle çiftleştirilerek geliştirilmiş bir ırktır. Sonrasında buradan Çin’e ve Japonya’ya getirilmiştir. Genel olarak kuzeyli ırkı köpeklerin özelliklerinin bir araya geldiği bir köpek cinsidir. Kendi içinde birçok farkı türü vardır. En yaygın olan ve bu ırkın öncüsü olarak kabul edilen tür Alman Spitz’lerdir.

Spitz özellikleri

Spitz özellikleri arasında cana yakın oluşu ve neşesi öne çıkar. Genel olarak ilgi çekmeyi çok seven bir köpektir ve bu özelliği sayesinde de tüm dikkatleri üzerine çekecek hareketler yapar. Sürekli yüklü bir enerjiye sahiptir. Zekâsı sizlerde hayranlık uyandırabilir. Ayrıca hem karakterli hem de çok cesaretli bir köpek olduğunu söyleyebiliriz.

Bu ırk asaletleri, doğal yapıları, uyumlu karakterleri ve çok nazik olmaları ile tanınır. Oldukça şık bir posta sahiptir ve hem saflığın hem de temizliği simgesi olduğunu söyleyebiliriz. Oldukça aktif, neşeli ve zeki canlılardır. Boyut olarak küçüktür ve beyaz gür bir posta sahiptir. Sivri bir buruna sahiptir ve ayrıca sivri kulakları vardır. Genel olarak hem görüntüsü hem de karakteriyle tam bir aile köpeği olduğunu görebilirsiniz.

Dışa dönük ve oldukça dikkatli olan bu köpekler, aynı zamanda sahiplerine inanılmaz bağlıdır. Çok anlayışlı ve zeki bir ırk olduğu için eğitilmeleri de ayrıca kolaydır. Utangaç ve yabancılara karşı güvensiz olabilirler. Ayrıca saldırgan olmayan bir ırk olduğunu söyleyebiliriz.

Spitz fiyatı

Spitz fiyatı görsel albenisine ve şecere durumlarına göre ortalama 2.500 TL ile 8.000 TL arasında değişmektedir.

Spitz sahibinden sitemini kullanarak sahiplenebileceğiniz ırklardan biridir. Sayfada yer alan ilanları inceleyebilir ve istediğiniz köpeği sahiplenebilirsiniz. Ayrıca köpeklerinizi sisteme yükleyerek de rahatlıkla yeni bir yuva bulmasını sağlayabilirsiniz.