KöpekAkita Inu kategorisinde 1 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı CinsiyetiKimden Fiyat İlan Tarihi Adres

Akita Inu

Akita Inu ismini Japonya’nın Akita bölgesinden almıştır. 1600’lü yıllardan bu yana var olan köpek ırkı, Japonya’da ortaya çıkmıştır. Bölgede koruma köpeği olarak, özellikle saraylarda kullanılmaktadır. Beden yapısı oldukça güçlü olduğu için genel olarak bu görevde kullanılmaktadır.

İlk kez bir ABD vatandaşı kadın aracılığıyla Japonya’dan çıkarılmış ve kısa sürede sonra da tüm dünyada popüler hale gelmiştir. Çok sadık olması ve korumacı olması nedeniyle kısa sürede birçok kişinin dikkatini çekmiştir. Köpek, Japonya’da olduğu gibi popüler olduğu ülkelerde de aynı şekilde koruma köpeği olarak kullanılmaktadır.

Genel olarak insanlarla vakit geçirdiği süreden oldukça keyif alır ve kendini mutlu hisseder. Gün içerisinde sürekli sahibi ile vakit geçirmek isteyen köpeklere günde ortalama 20 dakikalık yürüyüşler yeterli olmaktadır. Açık havaları çok sevdiği için apartman daireleri onlar için pek uygun değildir. Ayrıca tüy dökme konusunda oldukça kötü bir şöhrete sahiptir.

Akita Inu’lar küçüklükten itibaren alıştırılır ve yakın ilişki kurulursa, çocuklarla iyi anlaşabilirler. Ancak düzgün alıştırılmaz veya kötü davranılırsa saldırgan olabilir. Bu yüzden çocuklar için zaman zaman tehlikeli olabilirler. Koruma görevi dışında genel olarak kendilerine verilen tüm görevleri yerine getirebilirler.

Akita Inu özellikleri

Akita Inu özellikleri arasında bilinmesi gereken en önemli detay, diğer köpek cinslerine karşı oldukça agresif olmalarıdır. Bu yüzden farklı bir köpekle aynı yerde beslemeyi düşünüyorsanız doğru bir tercih olmaz.

Aslında karakter olarak oldukça sevecenlerdir ancak küçüklükten itibaren doğru şekilde alıştırılmaları gerekir. Uygun biçimde sosyalleştirilmediklerinde agresif ve saldırgan olabilirler. İl kez köpek besleyecek olan kişiler için pek uygun bir cins olmadıklarını söyleyebiliriz.

Akita Inu fiyatı

Akita Inu fiyatı, Japon, Amerikan veya Albino olmasına göre değişiklik gösterir. Genel olarak 3.500-8.000 TL fiyat aralığına sahiptir.

Akita Inu sahibinden sistemini ziyaret ederek istediğiniz gibi köpek sahiplenebilirsiniz. Farklı yaş aralığında, renk ve boyutlarda birçok köpeği bulabilirsiniz. Aynı zamanda sizler de köpeğinizin buradan yeni bir sahip bulmasını sağlayabilirsiniz.