KöpekSamoyed kategorisinde 2 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı CinsiyetiKimden Fiyat İlan Tarihi Adres

Samoyed

Samoyed her an tetikte görünür ancak aynı zamanda oldukça sevimli olan bakışları ile de çok sevimlidir. Muhteşem beyaz tüyleri sayesinde oldukça dikkat çekicidir. Ayrıca incelendiğinde kafasına oranla kulaklarının dik ve minik olduğu görülür. Hem oldukça eğlenceli hem de çok renkli köpek cinsidir ve hayatınıza renk katar.

Türün en önemli özelliklerinden biri kuşkusuz bembeyaz tüyleridir. Sibirya kökenli olduğu için muhteşem tüylere sahip olduklarını söyleyebiliriz. Zaman zaman bazı türlerinin tüylerinin krem renkli olduğu görülür. Bu cins köpeklerde maksimum verim alınabilmesi için mutlaka yavruluk dönemlerinde eğitilmeye başlanması gerekir. Çok soğuk iklimlerden gelmesine karşın oldukça cana yakın ve eğlenceli hayvanlardır.

Büyüklüğü incelendiğinde genel olarak orta boy köpek sınıfında yer aldığı görülür. Aynı zamanda görüntüsü, Çin aslanı türüne benzetilir. Soğuk iklim köpeği olduğu için genel olarak bu tarz iklimlerde yaşamayı severler. Eğer çok sıcak iklim bölgesinde yaşıyorsanız sizler için pek uygun olmayacaktır. Böyle bir durumda sevimli dostunuzun, fizyolojisi olumsuz etkilenebilecek ve birçok sağlık sorunu yaşanabilecektir.

Samoyed özellikleri

Samoyed özellikleri fiziksel olarak incelendiğinde erkeklerde ağırlıklarının ortalama 22-35 kg olduğu ve dişilerde ise 18-25 kg olduğu görülür. Ayrıca yükseklikleri yine erkeklerde 55-60 cm iken dişilerde ise 46-55 cm civarındadır. Tabi bu değerler genel ifadelerdir ve dostlarınızın yaşam koşullarına ve beslenme düzenine göre değişmektedir.

Egzersize sık sık ihtiyaç duyan bir ırktır ve günün belirli zamanlarında mutlaka zaman ayırılması gerekir. Günün belirli zamanlarında en azından 1 saat zaman ayırmanız gerekir. Doğru ve düzenli egzersizlerle rahatlıkla ev ortamında besleyebilirsiniz. Zaman zaman ayrıca yalnız bırakılmaya ihtiyaçları vardır. Bahçeli eviniz varsa bunu rahatlıkla saplayabilirsiniz.

Samoyed fiyatı

Samoyed fiyatı köpeğin şecere durumuna göre değişmekle birlikte ortalama 1.500- 4.000 TL arasında olduğu görülür.

Samoyed sahibinden sistemine yüklenen ilanlar aracılığıyla sahiplenilebilen türlerden biridir. İlanları inceleyerek kendinize en yakın ilanı bulabilirsiniz. Ayrıca kendiniz de köpeğiniz için uygun bir sahip bulabilirsiniz.