KöpekMorkie kategorisinde 27 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı CinsiyetiKimden Fiyat İlan Tarihi Adres

Morkie

Morkie oldukça küçük bir bedeni olan ancak aynı zamanda çok sevgi dolu bir ırktır. Ailesine tüm köpek ırklarından neredeyse daha fazla bağlıdır. Hatta bu yüzden zaman zaman oldukça kıskanç olabilirler. Genel olarak bir ev köpeği olarak melezlenmiş ve aynen bu şekilde de kalmıştır. Ev içinde çoğu zaman kendi başına vakit geçirir ve oynar.

İnsanların kendisine ilgi göstermesini çok seven bir ırktır. Bunun dışında oldukça enerjik ve oyun oynamaktan hoşlanan bir köpek olduğunu söyleyebiliriz. Aynı zamanda uykuya da fazlasıyla düşük bir ırktır. Sosyalleştirildiklerinde hem diğer köpeklerle hem de yabancılarla çok iyi anlaşabilirler. Diğer evcil hayvanlarla da çok iyi anlaşabilen bir cinstir. Kucakta olmayı çok sevdikleri için sık sık sizlerle uyumayı ister. Özellikle oynayıp, yorulduktan sonra kendisini kollarınıza atabilirler.

Morkie özellikleri

Morkie özellikleri incelendiğinde özellikle çok sosyal olduğu görülür. Hem köpeklerle hem de insanlarla çok iyi anlaşabilen bir ırktır. Ailesine çok düşkündür ve aynı zamanda biraz korumacı bir yapısı vardır. Çok seven ve bu sevgisini de fazlasıyla gösteren bir köpektir.

Yalnız kaldıklarında aşırı mutsuz olurlar ve havlarlar. Apartman hayatında bu durum sorun olabilir. Hatta uzun süre yalnız kaldıklarında eşyalara zarar verme eğilimleri vardır. Genel olarak zarar gördüklerinde aynı şekilde zarar verebilirler.

Fiziksel özellikleri incelendiğinde kilosunun ortalama 4-6 kilo olduğu ve boyunun 24-30 cm boyutlarda minyatür bir köpektir. Her ne kadar küçük bir bedene sahip olsa da buna rağmen güçlü olduklarını söyleyebiliriz.

Morkie fiyatı

Morkie fiyatı incelendiğinde ülkemizde ortalama 900 TL ile 1.500 TL arasında değişiklik göstermektedir. Genel olarak köpek fiyatları şecere durumları ve özelliklerine göre değişkenlik gösterir.

Morkie sahibinden sistemi üzerinden sahiplenebileceğiniz önemli bir ırktır. Sizler de bu sevimli canlının ilanlarını inceleyebilir ve kendiniz için uygun bir yavru bulabilirsiniz. Ayrıca sizler de aynı şekilde kendi köpeğinizin ilanını ekleyebilir ve onun için güzel bir yuva bulabilirsiniz.