KöpekPug kategorisinde 7 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı CinsiyetiKimden Fiyat İlan Tarihi Adres

Pug

Pug cins köpekler, boyut olarak küçük ve aynı zamanda oldukça sevimlidir. Özellikle yüzleri çok sevimli ve tatlıdır. Çocuklarla çok iyi anlaşabilen köpekler normal koşullarda ısırma alışkanlığının olmasına rağmen sahiplerine karşı bu tarz saldırgan durumları olmaz. Evlerde çok fazla hareketli olmadıkları için rahatlıkla apartman dairelerinde beslemeye de uygundur.

Mops köpekleri veya Carlin köpekleri olarak da isimlendirilir. Renkleri incelendiğinde kayısıya çalan kahverengi veya gümüş renkli olduğu görülür. Pati renkleri ise genel olarak siyahtır. Köpeklerin bakımı incelendiğinde bakımlarının çok kolay olduğunu söyleyebiliriz.

Tüyleri kısa olan köpeğimizin arada bir taranması yeterli olacaktır. Tarama sonrasında tüylerinde herhangi bir dökülme olmayacaktır. Aşırı derecede havlamadıkları içinde yine bakılmaları çok kolaydır. Yetişkinlikleri ve yavru dönemleri arasında çok fazla büyüme farkı çok fazla olmaz. Bu yüzden onun için aldığınız yatakları, kıyafetleri uzun yıllar kullanabilirsiniz.

Pug özellikleri

Pug özellikleri incelendiğinde çok narin canlılar olduğu görülür. Aşırı sıcak ve soğuk havaları sevmezler ve aynı zamanda dayanamazlar. Evde bakılmaya son derece uygun olduklarını söyleyebiliriz. Kısa, güçlü ve düz bacaklı canlılar olduğunu ifade edebiliriz. Sağlıklı olmaları için düzenli olarak egzersiz yapmaları gerekir.

Oldukça mutlu ve aynı zamanda yaramazlık yapmaya bayılan köpeklerdir. Biraz da inatçı olduklarını söyleyebiliriz. İstemedikleri bir şeyi yaptırmanız oldukça güçtür. Çok zekidirler ancak eğitilmekten çok çabuk sıkılırlar. Ayrıca sizi anlaması ve istediklerinizi kavraması için ceza vermenize hiç gerek yoktur. Çünkü son derece zeki canlılardır.

Erkek köpeklerde boyut 30-36 cm arasında iken dişilerde ise 25-30 cm aralığındadır. Ayrıca kiloları incelendiğinde yine erkekler 6-9 kg iken dişiler ise 6-8 kg arasında olmaktadır.

Pug fiyatı

Pug fiyatı incelendiğinde ülkemizde ortalama 3.500 TL ile 6.000 TL arasında değiştiğini gösterir. Köpeğin şeceresine ve rengine göre değişiklik gösterdiğini söyleyebiliriz.

Pug sahibinden sistemine giriş yaparak sahiplenebileceğiniz önemli bir ırktır. Bu sistemde hem sahiplenebileceğiniz köpekleri bulabilir hem de kendiniz ilan yükleyebilirsiniz.