KöpekAmerican Cocker kategorisinde 5 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı CinsiyetiKimden Fiyat İlan Tarihi Adres

American Cocker

American Cocker, kökeni İngiltere olan Amerikan ırkı bir cinstir. 1800’lü yıllarda İngiltere’den Amerika’ya getirilen cins, iklim ve hava koşullarından dolayı görünüm olarak değişmiş ve tüylerinde kısalma olmuştur. Bir süre sonra köpeğin görünümünde büyük değişimler olunca her ülkede de tescillenmiştir.

Oldukça sakin bir yapıya sahip olan köpek aynı zamanda oldukça iyi huyludur. Ayrıca sahibine çok fazla düşkündür ve oyun oynamayı sever. Vurdum- duymaz bir yapısının olması sebebi ile sizlere çok zorluk çıkarmaz. Yüksek avcı yeteneği sayesinde, avlarda kullanılabilir. Genel olarak tarçın ve şampanya renginde olur.

Cocker köpeklerin genel karakteristik özellikleri incelendiğinde arkadaş canlısı ve uyumlu olduğu görülür. Oldukça enerjiktir ve oyun oynamaya bayılır. American cocker’ların genel olarak eğitimleri zordur. Düzenli ve sıkı bir eğitim sistemine ihtiyaç vardır. İlk kez bir köpek sahiplenecekseniz uzak durmanız gereken bir cinstir. Eğitimi konusunda deneyimli olmadığınız için zorlanabilirsiniz.

American Cocker özellikleri

American Cocker özellikleri arasında yüksek zekâ seviyeleri öne çıkar. Öyle ki zaman zaman bu zekâ seviyesi ile başa çıkmak zor olabilir. Genellikle bu köpekler evini içinde bir kişiye daha fazla bağlı olur ve onunla daha fazla yakınlık kurarlar. Oldukça sosyal bir canlıdır ve aynı zamanda havlamayı da severler.

Enerji düzeyleri, egzersiz ihtiyaçları, oyunculukları ve eğitilebilirlik düzeyleri orta derecededir. Başka köpeklerle geçinmekte çok iyi değildir ancak diğer hayvanlarla çok iyi geçinirler. Ayrıca çocuklarla da çok iyi anlaşırlar.

Köpeğimizin ortalama yaşam süresi 12-15 yıl arasında değişir. Ağırlığı erkeklerde ve dişilerde ortalama 10-13 kg olmaktadır. Boyu ise erkeklerde 38 cm iken dişilerde 36-37 cm aralığındadır.

American Cocker fiyatı ortalama 2.000- 4.000 TL arasında değişmektedir. Benzer cinslere göre uygun fiyatlıdır ancak sahiplenmeden önce yaşam alanlarınızın da uygun olup olmadığını araştırmanız gerekir.

American Cocker sahibinden uygulamaları sayesinde köpeğinizi başka bir hayvan severin sahiplenmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca sistem üzerinden sizlerde istediğiniz gibi sevimli dostlarınızı sahiplenebilirsiniz.