KöpekHavanese kategorisinde ilan bulunamadı.
  • Görünüm
İlan Başlığı CinsiyetiKimden Fiyat İlan Tarihi Adres
İlan bulunamadı.

Havanese

Havanese ırkı Akdeniz’ has bir köpektir. Köpek ırkının 16. Yüzyıllarda yaşayan Bichon ırklarından geldiği düşünülür. Son derece seçkin ve aynı zamanda dünya çapında popüler olan bir türdür. Görünüşü oldukça eğlenceli ve kişiliği de aynı şekilde oldukça dikkat çekicidir.

Muhteşem görüntüsünün yanı sıra oldukça akıllı bir ırk olduğunu ifade edebiliriz. Ailesine karşı inanılmaz derece bağlı olduğunu ve yalnız kalmaktan nefret ettiğini söyleyebiliriz. Kalabalık aileler için son derece uygun bir ırktır. İpek köpeği olarak da bilinir. Alerjisi olan bireyler için pek uygun olmayabilir.

Sevgi dolu, canlı ve oldukça neşeli bir köpektir. Birçok insan çok sever ve favori köpekleri arasında gösterir. Özellikle kendinden emin tavırları vardır ve dikkat çekmekten çok hoşlanırlar. Çok zeki olduğu için hem eğitilmesi hem de yeni şeyler öğrenmesi kolaydır. Oyuncu ve eğlenceli bir yapısı vardır. Evinizin neşe kaynağı olmaya aday bir köpek olduğunu söyleyebiliriz.

Havanese özellikleri

Havanese özellikleri incelendiğinde öncelikle çok şefkatli ve sadık oldukları görülür. Çok nazik olduğu için iyi bir aile köpeği olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Ayrıca çok eğlenceli bir canlıdır. Ayrıca diğer evcil hayvanlarla arası çok iyidir. Çok saldırgan değildir ancak iyi bir bekçi köpeği olduğunu söyleyebiliriz.

Çok bakım isteyen bir köpek ırkıdır. Onunla sürekli ilgilenmeniz ve ona sürekli bakım yapmanız gerekebilir. Çok inatçı ve ayrıca istekli olması sebebiyle eğitilmesinin biraz güç olduğunu söyleyebiliriz. Yalnız kalmaktan pek hoşlanmadığı için sürekli onunla vakit geçirmeniz gerekir.

Fiziksel özellikleri incelendiğinde küçük boy ırklardan biri olduğu görülür. Küçüktür ancak aynı zamanda bir o kadar güçlü ve sağlam bir köpektir. Katlı ve yoğun tüyleri vardır. Ayrıca kafa yapısı yuvarlak ve gözleri de siyahtır.

Havanese fiyatı

Havanese fiyatı incelendiğinde ortalama 600 TL olduğu ancak aynı zamanda köpeğin özelliklerine ve kalitesine göre 4.000 TL ye kadar çıktığı görülmektedir.

Havanese sahibinden sistemi ile sahiplenmek için sizler de ilanları gezebilir ve aradığınız sevimli dostunuzu kolaylıkla bulabilirsiniz. Kendi köpeğinizi başkasının sahiplenmesini istiyorsanız da yine ilan ekleyebilirsiniz.