KöpekBeagle kategorisinde 1 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı CinsiyetiKimden Fiyat İlan Tarihi Adres

Beagle

Beagle köpekler, insanlarla iyi dostluk kuran ve uysal olan köpek cinslerinden biridir. Bu köpekler özellikle evlerde çok keyif alan ve güzel vakit geçiren canlılardır. Aynı zamanda oldukça hiperaktif olan bu canlılar sizleri yorabilir. Eğer sessiz, sakin bir yapınız varsa bu cins köpekler sizlere göre olmayacaktır.

Beagle’nin gene yapısı enerjik ve eğlenceli olmasıdır. Sürekli ilgi ve oyun isteyen cins köpeklerdir. Eğer kendinizi bu enerjiye ayak uydurabilecek güçte görebiliyorsanız rahatlıkla sevimli dostunuzu sahiplenebilirsiniz. Köpeğimiz sürekli egzersiz istediği için evinizde ayrıca onun için güzel alanlar oluşmanız doğru olacaktır.

Tavşan avları için kullanılan köpek Beagleler, av konusunda çok etkilidir. Hem oldukça hızlı hem de meraklıdır. Ayrıca gezintiye çıktığınızda gezmeyi ve uzaklaşmayı severler. Bu yüzden de tavşan avı yaparken sizlere oldukça yardımcı olabilir.

Beagle özellikleri

Beagle özellikleri arasında en önemli olanları iyi dostluk kurulabilen canlılar olmasıdır. Güzel vakit geçirebileceğiniz, eğlenceli bir cins olduğunu söyleyebiliriz. Irk olarak küçük köpekler sınıfına girer. Hayvanın erkek cinsinde omuz yüksekliği 36-43 cm aralıkta iken dişilerde ise bu yükseklik 33-40 cm aralığındadır. Genel olarak küçük köpek ırklarının tüm özelliklerini taşır.

Sağlıklı olan bir beagle’nin erkek veya dişi fark etmeksizin ağırlığı 9-11 kg aralığındadır. Yaşam süreci, yaşadığı ortama, beslenmesine ve genel olarak şartlarına göre 11-15 yıl süresindedir. Görünüşleri incelendiğinde kare ağızları, uzun kulakları öne çıkar.

Beagle’nin cinsi köpekler çocuklarla oldukça iyi anlaşırlar. Ayrıca diğer hayvanlarla da arası oldukça iyidir. Hayvanların egzersiz ihtiyaçları oldukça yüksektir. Orta derecede tüy dökme sorunu vardır ve bu sizleri çok fazla etkileyecektir.

Orta derecede koruma özelliği vardır ancak bir bekçi köpeği değildir. Yabancılara karşı davranışları oldukça iyidir.

Beagle fiyatı

Beagle fiyatı ortalama 1500-3000 TL arasında değişmektedir. Benzeri cinslere oranla oldukça uygun fiyatlı olduğunu ifade edebiliriz.

Beagle sahibinden sistemi sayesinde istediğiniz zaman bu sevimli dostlarınızı sahiplenebilirsiniz. Ayrıca elinizde bulunan yavruları da aynı sistem üzerinden sahiplendirebilirsiniz.