KöpekBorder Collie kategorisinde 12 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı CinsiyetiKimden Fiyat İlan Tarihi Adres

Border Collie

Border Collie en zeki köpek ırkı olarak bilinir ve kabul edilir. Son derece dayanıklı, zeki ve aynı zamanda sevimli türlerdir. Eğer eğlenceli ve keyifli zaman geçirebileceğiniz bir evcil hayvan arıyorsanız bu cins tam size göre olacaktır. Yüksek enerjisi sayesinde çok hareketli ve aynı zamanda çeviktir. Eğitilmesi oldukça kolaydır çünkü çok zeki ve çevik olduğu için buna çok yatkındır.

Kökenleri incelendiğinde ırklarının İskoçya ve İngiltere arasındaki sınır bölgesinde olduğu görülür. Bölgede yaşayan çiftçiler, koyunlarını engebeli arazilerde gütmek istemiş ve bu alanlarda hayvanlarının korunması için çoban köpeğine ihtiyaçları vardı. Bu amaçla, uzun yıllar uğraştıktan sonra border collie’leri yetiştirmeyi başarmıştır. Günümüzde halen en iyi koyun güden avcı köpeği unvanına sahiptir.

İnsanlarla yakın ilişkide olmayı sever ve özellikle çocuklarla çok iyi anlaşır. Aynı zamanda hem kendi türünden hem de diğer türlerden hayvanlarla da çok iyi anlaşır. Sevecen tavırlı ve sıcak kanlı olması sebebiyle son derece sempatik görünen bir türdür.

Hareketsiz durmaktan ve yalnız kalmaktan hiç hoşlanmaz bu yüzden de bu köpeklerin sürekli aktif tutulması gerekir. Aktif olmayı sürekli sevdiklerinden eğer ilgisiz kalırlarsa ve hareket edemezlerse depresyona girebilirler.

Border Collie özellikleri

Border Collie özellikleri incelendiğinde kaslı bir vücut yapısı olduğu görülür. Gözleri ise genellikle koyu renklidir. Genellikle kulakları diktir ve tüy yapıları da ipeksidir. Orta uzunlukta ve çift katmanlı olduğu için yumuşacıktır. Boyun kısmı yelelidir ve ayrıca kuyrukları da tüylüdür.

Ortalama yaşam süreleri 10-24 yıl arasında değişmektedir. Yetişkinlik dönemlerine gelindiğinde erkeklerde ağırlıkları 14-20 kg arasında dişilerde ise 12-19 kg arasında değişmektedir. Erkeklerin boyları 48-56 cm, dişiler ise 46-53 cm arasında değişmektedir.

Border Collie fiyatı

Border Collie fiyatı şeceresine ve yavruluk durumuna göre değişiklik gösterir. Ortalama fiyatı 4.000 TL- 9.000 TL arasında değişiklik gösterir.

Border Collie sahibinden sahiplenebileceğiniz türlerden biridir. Bu sistemlere kaydolarak sizler de köpeği sahiplenebilirsiniz. İsterseniz kendi köpeğinizi de bu şekilde sahiplendirebilirsiniz.