KöpekMinyatür Pinscher kategorisinde 2 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı CinsiyetiKimden Fiyat İlan Tarihi Adres

Minyatür Pinscher

Minyatür Pinscher ırkı köpekler özellikle ev yaşamı için son derece uygun ve idealdir. Atletik ve küçük bir bedeni vardır ve bu yüzden de çok zarif görünürler. Görüntü olarak zayıf dursa da hem uzun bir boynu hem de belirgin kasları vardır. Tarihi oldukça eski olan bir köpektir ve 1800’lü yıllardan bu yana var olduğu bilinir.

Bu ırkın en dikkat çekici özelliği minyatür bir dobermanı andırmasıdır. Küçük bedenine karşın farkında olmadan çok cesur bir tavır sergiler. Çok iyi bir bekçi köpeği olduğunu söyleyebiliriz. Ev içinde beslenmesi uygundur ancak iyi bir eğitim alması gerektiğini söyleyebiliriz. Karakteri birçok köpek ırkından çok daha zor olduğu için ilk kez köpek sahibi olanlar için uygun değildir.

Minyatür Pinscher özellikleri

Minyatür Pinscher özellikleri incelendiğinde öncelikle atletik olması öne çıkar. Tüy yapıları kısa ve serttir. Düzenli bakım yapıldığında düz ve parlak olabilir. Yüksekliği erkeklerde ve dişilerde aynıdır ve 25-30 cm’dir. Ağırlıkları ise yine her iki cinsiyette de 4-6 kg aralığındadır. Ortalama yaşam süreleri 13-15 yıl arasında değişir.

İyi bir eğitimle agresif ve saldırgan durumları engellenebilir ancak genel itibariyle yine de zor köpekler olduğunu söyleyebiliriz. Eğer daha önce köpek beslediyseniz iyi anlaşabilir ve dost olabilirsiniz. Ancak ilk kez sahiplenecekseniz çok zorlanacağınızı söyleyebiliriz. Eğitim ve sosyalleşme konuları bu köpek için çok önemlidir. Kendinden çok büyük köpeklere dahi saldırma eğilimine sahiptir ve bu yüzden sıklıkla başı belaya girebilir.

Minyatür Pinscher fiyatı

Minyatür Pinscher fiyatı incelendiğinde hem renklerine hem de şecere durumuna değiştiği görülür. Ülkemizde genel olarak fiyat skalası ortalama 2.000 TL ile 4.000 TL arasında değişmektedir.

Minyatür Pinscher sahibinden ilanlarına bakıldığında kolaylıkla sahiplenilebilecek bir tür olduğu görülür. İlanları inceleyerek kendinize bu eşsiz canlıyı bulabilir ve sahiplenebilirsiniz. Tabi aynı zamanda kendi köpeğinizin de aynı şekilde buradan yeni bir sahip bulmasını sağlayabilirsiniz.