KöpekDogo Argentino kategorisinde 3 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı CinsiyetiKimden Fiyat İlan Tarihi Adres

Dogo Argentino

Dogo Argentino ırkı köpeklerin mükemmel bir bekçi köpeği olduğunu söyleyebiliriz. Son derece ailesine bağlı, akıllıdır. Neredeyse herkes için uygun köpek ırkı olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle çocuklarla çok iyi anlaşır ve ailenin geri kalan fertlerine karşı da fazlasıyla sevecendir. Kucaklanmaktan ve öpülmekten çok hoşlandığı için onunla keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.

Çok akıllı ve zeki olduğu için kolay eğitilebilen köpeklerdir. Eğitim sırasında sahiplerinin tutarlı ve kuralcı olması önemlidir. Aksi halde çok güçlü olan bu köpek ırkını eğitmeniz zor olabilir. Yetişkinlere karşı zaman zaman agresif tavır sergilese de uyarılmadıklarında saldırganlık göstermezler. Yavru oldukları dönemde iyi eğitilir ve sosyalleştirilirse sonrasında hem insanlarla hem de diğer evcil hayvanlarla sorunsuz yaşayabilir.

Dogo Argentino özellikleri

Dogo Argentino özellikleri fiziksel olarak bakıldığında kaslı ve atletik yapısı öne çıkar. Genel olarak orta boyutlarda olan bir köpektir. Alnı hafif dışa doğru çıkıntılı ve burun ucuna doğru yumuşak bir kıvrımı vardır. Güçlü dişlerinin makas biçiminde birbirlerini karşılayacak şekilde olduğunu söyleyebiliriz. Kesik kulakları onu daha sert göstermektedir. Gözlerine bakıldığında her an tetikte ve dikkatli olduğu hissine kapılırsınız. Gözleri koyu ela veya koyu kahverengi olabilir. Vücudu genellikle sık, beyaz ve parlak, ipeksi tüylere sahiptir.

Günlük egzersiz ihtiyacı için küçük bir avlunun olması idealdir. Bahçeli bir ev veya apartman dairesi onun için uygundur. Ilıman iklimleri sevdiği için kışın çok soğuklarda açık alanlarda kalması mümkün değildir. Avcı özelliklerinden dolayı günlük egzersiz ihtiyaçlarının mutlaka yapılması gerekir.

Tek tabanlı ve kısa olan tüylerin bakımı da son derece kolaydır. Orta derecede tüy döker ve bu çok büyük bir sorun olmaz.

Dogo Argentino fiyatı

Dogo Argentino fiyatı incelendiğinde ortalama 1.500 TL ile 10.000 TL arasında değiştiğini söyleyebiliriz.

Dogo Argentino sahibinden sistemleri üzerinden kolaylıkla sahiplenebileceğiniz türlerdir. Sisteme yüklenen ilanları inceleyerek istediğiniz köpeği sahiplenebilir ve aynı şekilde sahiplendirebilirsiniz.