KöpekPresa Canario kategorisinde 1 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı CinsiyetiKimden Fiyat İlan Tarihi Adres

Presa Canario

Presa Canario köpek ırkı ne yazık ki köpek dövüşlerinde kullanılmak için Bardino Majero ve İngiliz Mastiff köpeklerinin çiftleştirilmesi ile oluşturulmuştur. Gerek fiziksel yapısı gerekse karakteristik özellikleri ile öne çıkarlar. Oldukça güçlü ve dominant bir ırktır. Kendilerine fazlasıyla güvendiklerini ve bu güvenle hareket ettikleri çok bellidir.

Genel olarak yapılarına bakıldığında son derece kendine güvenen ve baskın olan bir yapıya sahip oldukları görülür. Bu yüzden onu sahiplendiğiniz andan itibaren onunla doğru iletişim kurmalı ve sınırları doğru belirlemelisiniz. Bunu yapmazsanız dostunuzu kontrol etmeniz ve üzerinde hakimiyet kurmanız oldukça zor olabilir. Bu yüzden aslında ilk kez köpek sahiplenmek isteyen kişiler için çok uygun olmadığını söyleyebiliriz.

Presa Canario özellikleri

Presa Canario özellikleri incelendiğinde öncelikle her an harekete geçmeye hazır gibi görünür. Ayrıca tehditkâr bakışları, dik duruşu ve oldukça kaslı bir vücudu vardır. Fiziksel yapısı ile beraber ayrıca kafa yapısı da büyüktür. Tüyleri kısa ancak oldukça diktir ve bu da çok daha iyi görünmesini sağlar.

Yüksekliği ortalama 60-65 cm aralığında iken kilosu ise 40-60 kg aralığındadır. Fiziksel görünümü genel olarak genetik yapısından gelse de beslenme ve bakım koşullarına göre de şekillenir. Fiziksel özelliklerinin yanı sıra gerek temposu gerekse fiziksel yapısının özellikleri sayesinde öne çıkan bir ırktır. Sürekli egzersiz ihtiyacı vardır ve bu egzersizlerde iyi eğitilmesi gerekir. Yavruluk dönemlerinde iyi eğitildiklerinde hırçın ve agresif tavırları düzeltilebilir.

Fiziksel özelliklerini köpeğimizin beslenme düzeni büyük oranda etkiler. Onların beslenmesine dikkat etmeli ve onlar için uygun ürünleri kullanmamız gerekir. Kısa ve sert tüyleri vardır ve bu yüzden de dökülme vesaire yapmaz.

Presa Canario fiyatı

Presa Canario fiyatı incelendiğinde ülkemizde ortalama 2.000 TL ile 3.000 TL arasında olduğu görülür. Köpeğin fiyatını etkileyen önemli özellik farkları olmadığı için dar bir fiyat skalası vardır.

Presa Canario sahibinden rahatlıkla bulabileceğiniz ve aynı zamanda sahiplenebileceğiniz bir ırktır. Birçok kişinin gözde köpek ırkları arasında yer aldığı için özellikle yavrularına kolay ulaşabilirsiniz. Sizler de aynı şekilde kendi köpeğinizin aynı sistemden yeni bir sahip bulmasını sağlayabilirsiniz.