KöpekKafkas Çoban kategorisinde 1 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı CinsiyetiKimden Fiyat İlan Tarihi Adres

Kafkas Çoban

Kafkas Çoban köpeği daha çok Kars çoban köpeği olarak da bilinir. İsminden anlaşılacağı üzere en önemli özelliklerinden biri çoban köpeği olmasıdır. Genel olarak en fazla Kars, Artvin, Ardahan, Ağrı, Erzurum ve Iğdır yörelerinde yetişen bir köpektir. Saflığı tescil edilmiş bir köpektir.

Eğitimi, sahibi ile arasındaki iletişime ve bağa bağlıdır. Onunla bağ kurabilmek ve onu eğitebilmek için onu dost olduğunuza inandırmanız gerekir. Onunla her an yakın olmalı ve kuvvetli bir sevgi bağı oluşturmanız gerekir. Özellikle yavruluk döneminde elinize alıp sevmeniz çok iyi olacaktır. Bu duruma geç kalındığında ilerleyen süreçte korkak olabilir.

Kafkas Çoban özellikleri

Kafkas Çoban özellikleri incelendiğinde özellikle fiziksel olarak soğuk iklimlerde ve dağlık bölgelerde yaşamaya çok dayanıklı olduğu görülür. Son derece zekidir ve adeta çoban köpeği olmak için yaratılmıştır. Yüksek koruyuculuk özelliklerine sahiptir ve düşman olarak gördükleri kişilere karşı çok hırçın olabilirler.

Fiziksel görünümlerine bakıldığında kafalarının çok büyük olduğu ve siyah olduğu görülür. Ağızları da büyük ve çene yapısı güçlüdür. Tüyleri oldukça karışık ve kabarık bir görünüme sahiptir. Ayrıca bacaklarının çok kuvvetli olduğunu ve iri pençelere sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Herkesle iyi anlaşabilen köpekler değildir. Onu sahiplenecek olan kişilerin sağlam ve lider karakterli olması gerekir. Çok korkutucu bir görünümler vardır ancak aynı zamanda son derece uslu ve saygılı olduklarını da söyleyebiliriz. En önemli tercih edilme sebepleri koruma iç güdüleri ve sahiplerine karşı duydukları bağlılıktır. Ortalama yaşam süreleri 20 yıldır.

Kafkas Çoban fiyatı

Kafkas Çoban fiyatı incelendiğinde ortalama 2.500 TL- 5.000 TL arasında olduğu görülür. Bu cins köpekleri özellikle çobanlar tercih eder. Köpeğin cinsiyetine, ırkına ve şecere durumuna göre fiyatı değişebilir.

Kafkas Çoban sahibinden ilanlarını yükleyerek sizler de sevimli dostunuza yeni bir yuva ve sahip bulabilirsiniz. Ayrıca kendiniz de isterseniz sistemde yer alan ilanlardan istediğinizi sahiplenebilirsiniz.