Köpekİngiliz Bulldog kategorisinde 3 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı CinsiyetiKimden Fiyat İlan Tarihi Adres

İngiliz Bulldog

İngiliz Bulldog dünya üzerindeki en popüler ve en fazla tercih edilen cinslerden biridir. Buruşuk yüz hatları vardır ve eşsiz bir köpek ırkı olduğu söylenebilir. Zaman içinde atalarından karakteristik özellikler bakımından çok fazla değişmiştir. Gelişimini İngiltere bölgesinde yaşayan ırk aynı zamanda 19. Yüzyılda köpek dövüşleri sebebiyle yasaklanmıştır.

Görüntüsü son derece ürkütücü olsa da oldukça kibar ve sahiplenicidir. Sahiplerine karşı çok dost canlısı olduğunu söyleyebiliriz. Yabancı bir kişiden tehdit algıladığında saldırgan bir hale gelir.

Bakımı söz konusu olduğunda özellikle tüylerinin bakımının çok basit olduğu görülür. Sıkı, ince ve kısa tüyleri vardır ve haftada bir kez taranması yeterlidir. Bakımı söz konusu olduğunda asıl önemli olan ağız ve diş bakımlarının yapılmasıdır. Salyaları çok sık aktığından dolayı düzenli olarak ağız bakımının yapılması gerekir.

Derisi buruşuk ve gevşekti ve mutlaka düzenli olarak nemli bir bezle dilinmesi gerekir. Oldukça hassas bir deriye sahip olduklarından yıkanmaları önerilmez. Kilo almaya çok elverişli bir yapıları vardır ve bunun kontrol altında tutulması için mutlaka veteriner yardımı gereklidir.

İngiliz Bulldog özellikleri

İngiliz Bulldog özellikleri incelendiğinde orta irilikte oldukları görülür. Tüy renkleri genel olarak krem, beyaz, kahve, benekli ve çikolata rengi olduğu görülür. Karakter olarak da cesur, kibar ve sadık hayvanlardır.

Geçmişte uzun yıllar köpek dövüşlerinde kullanılan bir ırktır. Bu özelliklerine karşın oldukça çok kibar ve güvenilir olduklarını söyleyebiliriz. Çocuklara karşı ayrıca oldukça sabırlıdır. Onlara zarar verildiğinde de dair çok sabır gösterebilir. Tabi çok fazla zorlanmamaları gerektiğini ifade edebiliriz.

Yavruyken oldukça hareketlidir ve sahipleri ile oyun oynamaktan çok keyif alırlar. Yaş almaya başladıktan sonra ise hareketleri yavaşlar ve daha sakin bir hale gelirler. En önemli özelliklerinden birisi horlamasıdır. Düşmanlara karşı oldukça cesur ve saldırgan olduklarını söyleyebiliriz.

İngiliz Bulldog fiyatı

İngiliz Bulldog fiyatı ülkemizde şecere durumuna ve renk desenlerine göre ortalama 6.000- 11.000 TL arasında değişmektedir. Sahiplenmek istediğinizde ortalama böyle bir rakam ödemeniz gerekir.

İngiliz Bulldog sahibinden sistemine girerek sizler için uygun bir köpeği bulabilir ve sahiplenebilirsiniz. Kendiniz ayrıca sisteme ilan ekleyerek köpeğinize iyi bir sahip bulabilirsiniz.