KöpekBichon Frise kategorisinde 2 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı CinsiyetiKimden Fiyat İlan Tarihi Adres

Bichon Frise

Bichon Frise ırkı öncelikle hem diğer köpek ırkları ile hem de yetişkin ve çocuklarla çok iyi anlaşır. Oyun oynamayı çok severler ve ayrıca fazlaca havlarlar. Aileler için iyi bir ev arkadaşı olduğunu söyleyebiliriz. Çok sevimli bir görüntüsü olduğu için birçok kişinin favorileri arasında yer alır.

Sürekli heyecanlı ve hareketli olduklarını söyleyebiliriz. Kabarık ve kısa tüyleri vardır ve bu da onların çok daha sevimli görünmesini sağlar. Küçük bir ağzı ve ayrıca keskin dişleri vardır. Oyun oynarken bazen ısırabilir. Ürkek ve utangaç bir karakteri olduğunu söyleyebiliriz. Çok uzun süre yalnız kalmaktan hiç hoşlanmazlar. Uzun süre yalnız kaldıktan sonra psikolojileri bozulabilir.

Sevimli görüntüleri sayesinde birçok insanın seveceği ve hayatına renk katacak bir ırktır. Birçok köpek ırkı kucakta taşınmaktan pek hoşlanmazken bu ırk oldukça sevmektedir. Sürekli ailesi ile vakit geçirmek ister ve özellikle ev içinde beslemeye oldukça uygundur.

Bichon Frise özellikleri

Bichon Frise özellikleri fiziksel olarak incelendiğinde küçük boy ırklar arasında yer aldığı görülür. Yüksekliği erkelerde 23-30 cm arasında iken dişilerde ise 23-28 cm arasında değişmektedir. Ağırlığı ise erkeklerde 3-5 kg arasında iken dişilerde ise yine aynı kg aralığındadır. Ortalama yaşam süreleri de 13-17 yıl arasındadır.

Çok akıllı olduklarından dolayı eğitimleri de oldukça kolaydır. Pek çok komutu son derece kolay bir şekilde öğrenebilir. İlk kez köpek besleyecekler için çok uygun bir ırktır. Bakımlarına gelince her ay tüylerinin kesilmesi gerektiğini ve aynı zamanda iki günde bir de fırçalanması gerektiğini söyleyebiliriz.

Oldukça hassas, sevecen ve sıcak köpeklerdir ve bulundukları ortamlara ayak uydurabilirler. Sahipleri ile vakit geçirmekten ve oyunlar oynamaktan çok keyif alırlar. Ev içinde beslemeye uygun köpeklerdir.

Bichon Frise fiyatı

Bichon Frise fiyatı ülkemizde köpeğin yavru olma ve şecere durumuna göre değişmekle birlikte ortalama 4.000 TL ile 7.000 TL arasında değişmektedir.

Bichon Frise sahibinden kolaylıkla sahiplenebileceğiniz ırklar arasında yer alır. Sizler de kendi köpeğiniz için bu tip ilanlar açabilir ve onun yeni bir sahip bulmasını sağlayabilirsiniz.