KöpekGreat Dane kategorisinde 1 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı CinsiyetiKimden Fiyat İlan Tarihi Adres

Great Dane

Great Dane cinsi köpekler aynı zamanda Alman Mastiff olarak adlandırılır. En büyük köpek türlerinden biri olarak bilinir. Aynı zamanda Mastiff köpek ırkının da en büyük üyeleri arasında yer alır. Hem vücudu hem de yüzü ile dikkat çeken köpeklerin geçmişi de çok eskiye dayanmaktadır.

Belirgin özellikleri arasında büyük yüzleri ve iyi yapıları öne çıkar. Zaten genel olarak en büyük köpek ırklarından biridir ve köpeklerin apollosu olarak bilinir. Yapısı itibariyle özellikle avlanma ve koruma köpeği olarak sıklıkla tercih edilir. Aynı zamanda çok sakin ve anlayışlı bir türdür. Yapısının böyle olmasında safkan ve asil bir ırktan gelmesinin etkisi büyüktür.

Genel olarak bakımı sırasında günlük egzersizlerine ve tüy sağlığına dikkat edilmesi gerekir. Tüyleri çok fazla dökülmez ancak yine de rahatlaması için haftada bir kez taranması gereklidir. Atletik ve oldukça hareketli olduğu için günde ortalama 1 saat boyunca koşmalı ve oynamalıdır.

Great Dane özellikleri

Great Dane özellikleri incelendiğinde görüntüsü ile karakterinin farklı olduğu görülür. Çok sert ve heybetli görüntüsünün ardında sevecen ve nazik bir karaktere sahiptir. Neşeli ve sevgi dolu olan köpeklerimiz, çevresindeki insanlarla da iyi anlaşırlar. Özellikle çocuklarla iyi anlaşan Great Danenin arkadaş canlısı olduğunu söyleyebiliriz.

Görünüş olarak alışılmış köpeklerden daha büyük ve gösterişli olduğu görülür. Uzun bir boynu ve genel olarak kaslı bir vücutları vardır. Yüzü fazlasıyla büyük ve aynı zamanda çene yapısı da sarkıktır. Kulak yapısı da genel olarak sarkmaktadır. Gümüş gri ve beyaz renkli tüyleri vardır ve ipeksi dokuları vardır. Genel olarak görüntüsü görenleri ürpertici seviyededir.

Great Dane fiyatı

Great Dane fiyatı genel olarak 800-1.200 TL arasında değişmektedir. Genellikle sınırlı kayıtlı olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle evde beslemek için tercih edilen bir türdür.

Great Dane sahibinden sistemi ile bulunabilecek ırklardan biridir. Sisteme yüklenen ilanlar aracılığıyla istediğiniz gibi sahiplenebileceğiniz bir köpek bulabilirsiniz. Kendi köpeğinizin de sahiplendirilmesini istiyorsanız ilanları yükleyebilirsiniz.