KöpekDalmaçya kategorisinde 2 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı CinsiyetiKimden Fiyat İlan Tarihi Adres

Dalmaçya

Dalmaçya cinsi köpekler yüksek dayanıklılığa sahiptir ve vücutları atletiktir. Temiz ve net hatlarının olması sayesinde oldukça zarif görünürler. Görünüm olarak sert ve sık tüy yapıları vardır ve siyah ve kahverengi rastgele benekleri vardır. Benekler birbirleriyle birleşmez ve leke oluşturmazlar.

Sağırlık oranları oldukça yüksektir. Bu yüzden 6 haftalık olduklarında mutlaka test yapılması gerekir. Türlerin ortalama %10-12’si sağır doğmaktadır. Doğuştan sağır olduklarında mutlaka kısırlaştırılması gerekir. Böylece doğan yavruların sağır olma ihtimalleri düşürülmeye çalışılır.

Dalmaçyalıların alerjik bir yapıları vardır ve özellikle sentetik kumaşlarla ve halılarla temas ettiklerinde zarar görebilirler. Yaşadıkları ortamlarda bunlara dikkat edilmesi gerekir. Yılda iki kez yoğun olarak tüy döktükleri için o dönemler zorlayıcı olabilir. Oldukça titiz canlılardır ve koku yapmazlar.

Dalmaçya özellikleri

Dalmaçya özellikleri incelendiğinde fiziksel olarak kavisli parmaklara ve yuvarlak ayaklara sahip oldukları görülür. Tırnakları vücutlarıyla aynı renk veya beyaz renklidir. Burnu da beneklerine göre kahverengi veya siyah renklidir. Gözleri de aynı şekilde yuvarlak ve siyah, kahverengi renklerdedir. Dalmaçyaların benekleri ne kadar güzel dağılmış ve ne kadar belirgin ise o kadar tatlı görünürler. Doğduklarında tamamen beyazlardır ve benekleri sonradan oluşmaya başlar.

Oldukça oyuncu ve neşeli köpeklerdir. Köpek oyuncakları ile uzun saatler oynayabilirler. Çok sadık ve duyarlı hayvanlardır ve bu yüzden hem av köpeği hem de koruma köpeği olarak tercih edilirler. Sürekli insanlarla birlikte olma ve vakit geçirme ihtiyacı duyarlar.

Bir doğumda 15 yavruya kadar doğurabilirler. Yavrularını başkalarına sahiplendirmeniz konusunda sizlere büyük avantaj sağlar. Köpekler ayrıca apartman dairelerinde beslenmek için uygun değildir. Büyük evlerde ve bahçeli alanlarda çok daha rahat yaşayabilirler.

Dalmaçya fiyatı incelendiğinde yetiştirme çiftliklerinden alındığında ortalama 1.000- 1.4000 TL olduğu görülür. Üreme çiftliklerinden gelen yavrular için ise ortalama fiyat 1.500-2.500 TL olduğu görülür.

Dalmaçya sahibinden sistemi ile sahiplenildiğinde ise fiyat aralığı biraz daha değişebilir. Bu ilanlar aracılığıyla kolaylık sevimli dostlarınızı sahiplenebilirsiniz. Kendiniz sevimli dostunuzu sisteme yükleyip, yeni bir yuva bulmasını sağlayabilirsiniz.