KöpekBull Mastif kategorisinde 1 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı CinsiyetiKimden Fiyat İlan Tarihi Adres

Bull Mastif

Bull Mastif ırkı köpekler çocuklara karşı oldukça anlayışlı ve sevecen ırklardır. Diğer köpeklere karşı özellikle dişilere karşı zaman zaman dominant olabilirler. Küçük yaşlardan itibaren sosyalleştirilmeleri ve eğitilmeleri gerekir. Böylece hem aile bireylerine hem de diğer köpeklere karşı çok daha anlayışlı olabilir ve iyi geçinebilirler.

Genel olarak çocuklara zarar vermezler ancak boyutları büyük oldukları için özellikle bebeklerle tek başlarına bırakılmamaları gerekir. Sahibinin sesine karşı oldukça hassaslardır ve üzerlerinde otorite kurulabilmesi için mutlaka uygun bir ses tonu gerekir. İtaat eğitimine gereksinim duyarlar. Oldukça inatçı oldukları için bu eğitim mutlaka gereklidir.

Tüyleri düzenli olarak mutlaka kauçuk fırça ile taranmalıdır. Ayrıca tırnaklarının da arada bir kesilmesi gerekir. Gerekli görüldüğünde banyo yaptırılması yeterlidir. Dışarıda ve insanlardan uzak yaşayamazlar. İç ortamlarda beslenmeye ihtiyaçları vardır ve ayrıca yumuşak yatak tercih ederler.

Bull Mastif özellikleri

Bull Mastif özellikleri incelendiğinde fiziksel olarak büyük kafası, kırışık yüzü ve koyu renk ağzı olduğu görülür. Koyu sarı, yuvarlak gözleri vardır. Seçkin ve güçlü bir görüntüsü olduğunu söyleyebiliriz. Enerji düzeyi orta seviyededir ancak egzersiz ihtiyacı yüksektir. Başka ırk köpeklerle ve kendi ırkı ile geçinme oranı orta seviyededir. Yabancılara karşı ise oldukça mesafeli olduklarını söyleyebiliriz.

9-11 yıl arasında bir yaşam süreleri vardır. Yeterli seviyede egzersiz yapılma şansı varsa rahatlıkla ev ortamlarında yaşayabilirler. Ayrıca bahçe ortamında da yaşayabildiklerini ifade edebiliriz. Akıllı, cesur ve itaatkâr bir yapıları vardır. Sahipleri ile güçlü bir bağ kurarlar. Ailelerini her türlü olası tehlikeye karşı koruyabilirler. Bu özellikleri sebebiyle de iyi bir bekçi köpeği olduklarını söyleyebiliriz.

Bull Mastif fiyatı

Bull Mastif fiyatı köpeklerin yavruluk durumuna, şeceresine ve birçok özelliğine göre değişir. Genel olarak ülkemizde ortalama 2.000 TL ile 8.000 TL arasında bir fiyatlandırmaya sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Bull Mastif sahibinden bulabilir ve kolaylıkla sahiplenebilirsiniz. Bu cins köpeklerin bulunması kolaydır ve birçok kişi ilan vererek köpeklerini sahiplendirebilmektedir. Sizler de hem ilanlardan köpek bulabilir hem de kendi köpeğinizin sahiplendirilmesini sağlayabilirsiniz.