KöpekPitbull kategorisinde 1 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı CinsiyetiKimden Fiyat İlan Tarihi Adres

Pitbull

Pitbull köpek dünyasının en agresif ve en sert köpekleri olarak bilinir. Aslında inanılanın aksine iyi bir eğitim ve yetiştirilme ile insanlarla anlaşabilen bir cinstir. Özellikle çocuklarla arasının çok iyi olduğunu ve onlarla çok iyi anlaşabildiğini söyleyebiliriz.

Çok hareketlidir ve aynı zamanda çok fazla egzersize ihtiyaç duyar. Ayrıca çok zeki ve meraklı olduğu için çok aktif olduğunu söyleyebiliriz. İyi yetiştirilmesi halinde oldukça sosyal bir köpek olabilir. Normal koşullarda sakin olan bu cins köpekler ona karşı yapılan ters ve kötü hareketler sonucunda agresifleşebilir. O kadar zeki bir köpektir ki çocukların yaptığı agresif hareketleri anlayışla karşılar ve onlara karşı agresif olmaz.

Pitbull özellikleri

Pitbull özellikleri incelendiğinde fiziksel olarak kafalarının farklı olduğu görülür. Özellikle çene yapısı çok kaslı ve güçlüdür. Onu diğer köpeklerden ayıran ve çok daha tehlikeli yapan tarafı da aslında çenesidir. Çok güçlü ve tehlikeli ısırıkları vardır. Çok heyecanlandıklarında kendilerine özgü bir yüz ifadeleri oluşur.

Orta boy ve dikdörtgen bir vücudu vardır ve aynı zamanda bedenleri ile orantılı bir kafaya sahip olduklarını söyleyebiliriz. Çok dayanıklı ve çeviktir ve özellikle diğer köpeklerle kıyaslandığında bu özellikleri onu daha özgüvenli yapar.

Boyut olarak orta sınıfta yer alır ve aynı zamanda daha önce de bahsettiğimiz gibi çok güçlüdür. Çok güçlü olması kontrol edilmesini zorlaştırabilir. Bu yüzden ilk kez köpek sahiplenecek kişiler için pek uygun değildir. Yüksekliği erkeklerde 48-56 cm aralığında iken dişilerde ise 46-53 cm aralığında olduğu görülür. Ağırlığı ise yine erkeklerde 25-30 kg aralığında iken dişilerde ise 24-29 kg aralığındadır. Ortalama yaşam süresi ise 10-15 yıl arasında değişir.

Pitbull fiyatı

Pitbull fiyatı ülkemizde bu ırkın birçok özelliklerine göre değişiklik gösterir. Genel olarak ortalama 2.000 TL ile 5.000 TL arasında değiştiğini söyleyebiliriz.

Pitbull sahibinden sistemi üzerinden kolaylıkla bulunup, sahiplenilebilecek bir ırktır. Sistemde yer alan ilanlar sayesinde kolaylıkla kendinize uygun bir yavru bulabilirsiniz. Ayrıca kendiniz ilanlar yükleyerek de yavru köpeğinize sahip bulabilirsiniz.