KediAnkara Kedisi kategorisinde ilan bulunamadı.
  • Görünüm
İlan Başlığı CinsiyetiKimden Fiyat İlan Tarihi Adres
İlan bulunamadı.

Ankara Kedisi

Ankara Kedisi tüm dünyada kabul görmüş bir Türk kedi ırkıdır. Anavatanının Anadolu olduğunu söyleyebiliriz. 18. Yüzyıllarda özellikle çok popülerdir ve o dönemde Avrupa soylularının gözdesi konumundadır. Genel olarak o dönemlerde saraylarda yaşadığını söyleyebiliriz. İran kedisinin ortaya çıkışı ile birlikte ne yazık ki gözden düşmüştür.

Uzun tüylere sahip olan bu kedi ırkı aynı zamanda tüm uzun tüylü kedilerin atası olarak kabul edilir. Oldukça zeki, yüksek enerjiye sahip ve sahibine tapan bir kedi ırkı olduğunu söyleyebiliriz. Oyunculuk özellikleri sayesinde ise sahiplerinin oldukça gözüne girebilirler. Bu kadar sevilip, üretilesinin en önemli nedenlerinden biri kedinin bu iyi karakter özellikleri olmaktadır.

Ankara Kedisi özellikleri

Ankara Kedisi özellikleri incelendiğinde zeki, enerjik ve sahiplerine oldukça bağlı olduklarını söyleyebiliriz. İddialı, aktif ve çevik yapıları vardır. Bu yapıları sayesinde son derece hareketli ve oyuncu olduklarını söyleyebiliriz. En önemli karakter özellikleri, sahiplerine aşırı bağlı olmalarıdır. Sahiplerine alıştıklarında kendilerini fazlasıyla sevdirebilen kediler olduklarını söyleyebiliriz.

Fiziksel özellikleri incelendiğinde uzun ve beyaz tüyleri olduğunu ve bu tüylerin zaman zaman döküldüğünü söyleyebiliriz. Vücut yapısı kıvrak, zayıf ve kaslıdır. Ortalama kilosunun 2-4 kg arasında olduğunu söyleyebiliriz.

Ankara kedilerinin özellikle uzun, ipeksi ve parlak tüyleri onların çok güzel görünmesini sağlar. İlkbahar mevsiminde tüyleri dökülür ve yaza hazırlık olarak kısa tüyler çıkar. Sokaklarda neredeyse her renkte bu tür kediyi görmek mümkündür ancak saf olanın beyaz renkli olan olduğunu söyleyebiliriz. Eğer saf bir kedi istiyorsanız beyaz tercih etmeniz gerekir.

Ankara Kedisi fiyatı

Ankara Kedisi fiyatı genel olarak incelendiğinde 1.500 TL ile 5.000 TL arasında olduğu görülür. Kedinin fiyatını etkileyen çok fazla unsur vardır. Bu yüzden geniş bir fiyat skalasına sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Ankara Kedisi sahibinden ilanlarını inceleyebilir ve sizler de bu kediyi sahiplenebilirsiniz. Ülkemizde yaygın olarak bulunan bu kediyi sahiplenmek istediğinizde çok fazla alternatifle karşılaşacağınızı söyleyebiliriz. Kendi kedinizi de ayrıca sisteme ekleyebilir ve yeni bir yuvaya kavuşmasını sağlayabilirsiniz.