KediBirman kategorisinde ilan bulunamadı.
  • Görünüm
İlan Başlığı CinsiyetiKimden Fiyat İlan Tarihi Adres
İlan bulunamadı.

Birman

Birman kedisi, oldukça güzel bir bakışa sahiptir ve özellikle yüz ifadesi ile kendine hayran bırakan bir kedi olduğunu söyleyebiliriz. Birmanya bölgesinde oldukça kutsal bir ırk olarak kabul edildiğini söyleyebiliriz. Kedinin en önemli özelliklerinden biri sahipleri ile adeta sohbet edercesine konuşmalarıdır. Ayrıca çok tatlı miyavladıklarını söyleyebiliriz.

Bu kedi ırkı ilk olarak Myanmar bölgesinde ortaya çıkmıştır. Oldukça hareketli ve özellikle muhteşem miyavlaması sayesinde evlere neşe katacak bir kedi türü olduğunu söyleyebiliriz. Eğer eviniz çok sessiz ve ruhsuz ise sizler de bu kediyi sahiplenebilirsiniz.

Bu kedi türünün tüyleri tam bir ipek görünümündedir ve sürekli bakıma ihtiyaç duyabilir. Uzun olan tüyleri aynı zamanda sıklıkla düğüm olur. Bu sorunun yaşanmaması için mutlaka düzenli olarak taranması gerekir. Haftalık yapılacak bir bakımla tüylerinin çok iyi görünmesini ve düğümlenmemesini sağlayabilirsiniz. Özellikle İlkbahar aylarında tüy dökme mevsimi olduğu için bakıma daha fazla ihtiyaç duyduğunu söyleyebiliriz. Normalde kediler sudan korkarken bunlar onlukça sever ve suyla oynar. Bakımlarını ılık suyla yaptığınızda çok keyif alacaklarını söyleyebiliriz.

Birman özellikleri

Birman özellikleri incelendiğinde karakter olarak uysal, sevecen ve iyi huylu olduğu görülür. Diğer kedilerle, çocuklarla ve yabancılarla iyi anlaşır. Genel olarak ilgili ve dikkatli bir kedidir. Fiziksel aktiviteden pek hoşlanmaz ancak ilgiyi ve özellikle onunla konuşmanızı çok sever. Zaten inanılmaz konuşkan bir kedi olduğunu söyleyebiliriz.

Fiziksel özellikleri incelendiğinde orta boy bir kedi olduğu, sert ve kaslı bir vücudunun olduğu görülür. Çok tüylüdür ve bu tüylerin uzunluğu da orta olarak ifade edilebilir. Ortalama ağırlığı 4,5-5 kg arasındadır. 

Birman fiyatı

Birman fiyatı incelendiğinde özel bir kedi olduğu için ortalama 2.000 TL ile 5.000 TL arasında değiştiği görülür. Tabi her kedi ırkında olduğu gibi bu kedide de bazı özellikler ve safkan olma durumları fiyat etkilemektedir.

Birman sahibinden ilanları sayesinde sizler de bu güzel kediyi sahiplenebilirsiniz. Evinize neşe katacak bu kediyi ilanları inceleyerek bulabilirsiniz. Ayrıca kendi kedinizin yeni bir yuva bulmasını istiyorsanız da yine bu ilanları ekleyerek onun yeni bir sahip bulmasını sağlayabilirsiniz.