KediBombay kategorisinde ilan bulunamadı.
  • Görünüm
İlan Başlığı CinsiyetiKimden Fiyat İlan Tarihi Adres
İlan bulunamadı.

Bombay

Bombay 1970’li yıllarda ortaya çıkmıştır ve American Shorthair ve Burmese kedilerinin çiftleştirilmesi ile sonucunda oluşan bir ırktır. Bu kedi ırkının en önemli özelliği içe kapanık ve çekingen olmasıdır. Evine ve sahibine karşı ise oldukça sevecen ve sadıktır. Özellikle sahibine ve yaşadığı eve alıştığında çok neşeli, keyifli ve eğlenceli olabilir.

Parlak tüylere sahip olan bu ırk, aynı zamanda dik bakışları ile diğer kedi türlerinden ayrılır. Zaten simsiyah tüyleri ile biraz ürkütücü göründüğünü söyleyebiliriz. Genellikle sessizdir ancak insanlara alıştığında da onlardan kimse ayıramaz. En önemli özelliklerinden biri, sahiplerine karşı oldukça bağlı olmaları ve onlarla vakit geçirmekten fazlasıyla hoşlanmalarıdır.

En önemli özelliklerinden biri ayrıca hiç bakım gerektirmemesidir. Bakımları genel olarak hiç zahmet gerektirmez ve çok kolaydır. Haftada bir tüyleri tarandığı takdirde herhangi bir sorun olmayacaktır. Sadece dikkat edilmesi gereken bu türlerin kilo almaya oldukça elverişli olmasıdır. Mutlaka beslenmesine dikkat edilmesi gerekir.

Bombay özellikleri

Bombay özellikleri incelendiğinde siyah tüyleri, sessiz ve sevecen yapısı öne çıkar. İki farklı kediden melez olduğundan dolayı her iki kedinin de bazı özelliklerini aldığını söyleyebiliriz. Son derece sevecen tavırları vardır ve bulundukları ortamları sevdiklerinde onlardan keyiflisi yoktur diyebiliriz. Bulundukları ortamlara alışır ve güvenirlerse oynamayı ve gezinmeyi çok severler. Yalnız kalmaktan pek hoşlandığını söyleyemeyiz. Bu kediler evlere neşe getirecek ve oldukça keyifli bir yaşam alanı oluşturacaktır.

Vücut yapısı incelendiğinde ise siyah parlak tüyleri onların en önemli özellikleri arasında yer alır. Orta boyutlu bir vücutları vardır ve son derece kaslılardır. Tüyleri sayesinde son derece asil göründüklerini söyleyebiliriz.

Bombay fiyatı

Bombay fiyatı incelendiğinde kesinin birçok özelliğine göre fiyatının değiştiği görülür. Bu yavru kedilerin ortalama fiyatı 2.000 TL ile 5.000 TL arasında değişmektedir.

Bombay sahibinden ilanları takip edilerek rahatlıkla bulunabilecek ve sahiplenilebilecek bir kedi türüdür. İsteyenler kendi ilanlarını yükleyerek de kedilerine yeni bir yuva bulabilirler.