KediChausie kategorisinde ilan bulunamadı.
  • Görünüm
İlan Başlığı CinsiyetiKimden Fiyat İlan Tarihi Adres
İlan bulunamadı.

Chausie

Chausie ırkı kedinin 1990 yılında Fransa’da sazlık bir kedi ile yerli bir kedinin çiftleştirilmesi sonucunda ortaya çıktığını söyleyebiliriz. Kedi sahipleri özellikle kedinin sevgi dolu, sadık, zeki ve büyük olduğunu söyler. Genel görünümüne bakıldığında vahşi bir görünümünün olduğunu söyleyebiliriz. Tüm dünyada popüler olmasına ve sevilmesine karşın GCCF tarafından kabul gören bir kedi ırkı olmadığını söyleyebiliriz.

Fiziksel yapısı oldukça güçlü olan bu kediler atletik ve ince yapılıdır. Görüntüleri sayesinde de çok asil olduklarını söyleyebiliriz. Bu kedinin boyutları büyüktür ve zaten büyük boy kedi sınıfında yer alır. Yapısından dolayı her koşula uygun ve ayak uydurabilecek bir kedidir. Dünyanın her yerinde rahatlıkla yetiştirilebilir.

Rutin bir hayatı seven son derece asil bir kedi olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle beslenme konusunda çok rutin davranılması ve her daim aynı saatlerde bu işlemin yapılması gerekir. Bu konuda sorun yaşandığında strese girebileceğini söyleyebiliriz. Ayrıca doğası gereği sürekli bir şeylerle meşgul olmaktan ve bir şeylerle ilgilenmekten büyük keyif alır. Ailelerle vakit geçirmekten büyük keyif aldığı ve ilgi sevdiği için çoğun çalışan kişiler için pek uygun olduğunu söyleyemeyiz.

Chausie özellikleri

Chausie özellikleri incelendiğinde karakter olarak çok zeki ve öğrenmeye hevesli olduğunu söyleyebiliriz. Yeni yerleşim yerleri bulmak ve buraları keşfetmek ona büyük keyif verir. Onun dışında iyi huylu ve sevecen bir kedidir. Sahipleri ile sürekli vakit geçirmeyi ve onlarla iyi iletişim kurmayı sever.

Fiziksel görünümleri incelendiğinde bir orman kedisi ile aynı özelliklere sahip olduğu görülür. Uzun bacakları ve büyük bir gövdesi vardır. Son derece asil göründüğünü rahatlıkla söyleyebiliriz. Tüyleri orta uzunlukta ve settir. Bu tüylerin parlak ve sağlıklı kalması için düzenli olarak taranması gerekir. Ortalama yaşam süreleri 12-14 yıl arasında değişir.

Chausie fiyatı

Chausie fiyatı incelendiğinde en pahalı ırklardan biri olduğu görülür. Servet değerinde olan kediler sınıfında yer alabilecek bir kedi türüdür. Bir yavru kedinin ortalama fiyatı 8.000-10.000 dolar arasında değişir. Bu tarz bir kediyi ücretsiz sahiplenme ihtimaliniz neredeyse hiç yoktur.

Chausie sahibinden sisteminde yer alan ilanlar sayesinde bulabilir ve sahiplenebilirsiniz. Ayrıca kendi yavru kedilerinizi de sisteme yükleyerek yeni hayvan dostlarına kavuşturabilirsiniz.