KediExotic Shorthair kategorisinde 2 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı CinsiyetiKimden Fiyat İlan Tarihi Adres

Exotic Shorthair

Exotic Shorthair ırkı kediler daha çok uysal yapıları ile bilinirler. Oldukça benzersiz ve yumuşak tüylere sahiptir. Kürkü sayesinde mükemmel göründüğünü söyleyebiliriz. Aynı familyada bulunan akrabalarına karşın oldukça büyük ve yuvarlak bir kafa yapısı vardır. 1960’yı yıllarda Amerika’da keşfedildiği bilinmektedir.

British Shorthair kedilerin sahipleri, kedilerinin yavruları yeşil ve gümüş gözlü olsun diye İran kedileri ile çiftleştirmiştir. Ancak beklenin aksine yavrular daha çok İran kedisine benzeyince bu yeni tür ortaya çıkmıştır.

Nadir bir kedi ırkı olması sebebiyle bakımları, diğer kedilere oranla çok daha zordur. Öncelikle tüylerinin mutlaka her hafta taranması gerekir. Diğer kedilere oranla oldukça pasaklı olduğunu ve düzenli olarak her ay banyo yaptırılması gerektiğini söyleyebiliriz. Nadiren de olsa mevsimsel olarak tüy dökülme sorunu yaşanabilir. Her evde beslenmeye uygun bir kedi cinsi olduğunu söyleyebiliriz.

Exotic Shorthair özellikleri

Exotic Shorthair özellikleri incelendiğinde ağırlığının ortalama 3,5-6,5 kg arasında olduğu görülür. Renkli incelendiğinde puanlı bir yapısı olması dikkat çeker. Bacak yapısı kısa, kalın ve güçlüdür. Bedeni kısa ve aynı zamanda dolgundur. Tüy özellikleri incelendiğinde oldukça yoğun ve peluşa benzeyen tüylerinin olduğu görülür.

Karakter özelliklerine bakıldığında mükemmel avcı bir kedi olduğu görülür. Dışarıda gezmeyi çok sever ve aynı zamanda meraklıdır. Çocuklarla arası oldukça iyidir. Çok nadir bir kedi olduğundan bakımları özen ve dikkat ister. Özel mamalarla beslenmesi ve genel bakımının düzenli olarak yapılması gerekir. Zeki, meraklı, hareketli ve oldukça sevimli bir canlı olduğunu söyleyebiliriz. Ortalama ağırlığı 3-7 kg arasındadır.

Exotic Shorthair fiyatı

Exotic Shorthair fiyatı incelendiğinde 2021 yılı için güncel 550 TL ile 3.000 TL arasında değiştiği görülür. Tabi genel olarak kedinin fiyatını etkileyecek birçok önemli unsur vardır.

Exotic Shorthair sahibinden sistemlerinde rahatlıkla bulabileceğiniz bir kedi türüdür. Sistemde yer alan ilanları inceleyerek kendinize uygun bir dost bulabilirsiniz. Ayrıca kendi kedinizi de aynı şekilde ilan olarak ekleyebilir ve yeni bir yuva bulmasını sağlayabilirsiniz.