KediMaine Coon kategorisinde 1 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı CinsiyetiKimden Fiyat İlan Tarihi Adres

Maine Coon

Maine Coon kedilerinin Kuzey Doğu Amerika’ya özgü oldukları ve geçmişte denizcilerin Amerika’ya seyahatleri sırasında uzun tüylere sahip bir kediyi getirmeleri sonucunda ortaya çıktığı bilinir. Burada kısa tüylü yerel ırklarla çiftleştirildikleri zaman bugünkü halini almıştır. Tüy yapısı halen uzun olan ve aynı zamanda oldukça yoğun olan bu kediler, zorlu kış koşullarına rahatlıkla dayanabilir.

Halen Amerika’da en popüler ve en sevilen kedi ırklarından biridir. pofuduk tüyleri sayesinde oldukça büyüleyici bir görünüme sahiptir. Son derece sadık ve sevgi dolu bir tür olan bu kediler aynı zamanda dünyanın en pahalı kedileri arasında da gösterilebilir. Ancak iyi dosttur ve özellikle evlerde beslemek için çok ideal bir kedidir.

Yoğun tüy yapısı sebebiyle özel bir bakım gerektirir. Mutlaka düzenli olarak tüylerinin taranması gerekir. Ayrıca ılık bir banyo da tüy yapılarının korunmasına yardımcı olur. Düzenli olarak mutlaka su, mama ve kum kaplarının temizlenmesi gerekir. Beslenmesi konusunda da kaliteli mamaların tercih edilmesi önemlidir.

Maine Coon özellikleri 

Maine Coon özellikleri incelendiğinde son derece nazik, sevimli ve sevecen bir kedi olduğu görülür. Çevresine karşı ilgilidir ve çevresinde olan bitenleri her daim takip eder. Ayrıca son derece zeki ve akıllı bir kedidir. Bu yüzden de yeni şeyler öğrenme konusunda çok yatkındır. Çok iti bir cüssesi vardır ancak aynı zamanda çok kibar konuşur.

Gelişmiş bir gövde yapısı ve kaslı bir vücudu vardır. Kalın bacakları sayesinde de sağlam bir duruşunun olduğunu söyleyebiliriz. Devasa bir büyüklüğe sahip olduğunu söyleyebiliriz. Yetişkinlik döneminde XL olarak adlandırılır.

Maine Coon fiyatı

Maine Coon fiyatı incelendiğinde iki türü olduğu görülür. Normal olan türlerin fiyatı ortalama 9.000 TL civarında iken XL olarak ifade edilen türlerin fiyatının ise 20.000-25.000 TL arasında değiştiği görülür.

Maine Coon sahibinden ilanları aracılığı ile bu kedileri bulabilir ve sahiplenebilirsiniz. Oldukça değerli bir kedi olması sebebiyle biraz sahiplenmekte zorlanabilirsiniz. Ancak ilanlarda mutlaka kendinize uygun bir kedi bulabilirsiniz. Sizler de kedinizi bu sisteme yükleyerek yeni bir yuva bulmasını sağlayabilirsiniz.