KediMelez kategorisinde 3 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı CinsiyetiKimden Fiyat İlan Tarihi Adres

Melez

Melez kedi sınıfında yer alan çok sayıda kedi vardır. Uzun yıllardır birçok kedi ırkı birbirleriyle çiftleştirilmekte ve ortaya farklı ırklar çıkmaktadır. Bunun sonucunda da görünümü, karakteri ve yapısı farklı olan birçok melez ırk vardır. Bugün safkan diye ifade ettiğimiz birçok ırk bile aslında çok eski tarihlerde farklı türlerin çiftleşmesi sonucunda oluşmuş olabilir.

Melez kediler sahiplenirken dikkat edilmesi gereken noktalar, hangi türlerin çiftleştiğidir. Yani sahipleneceğiniz kedi hangi iki türün melezidir. Hangi türden daha fazla özellik almış ve daha baskındır. Tüm bunlar önemli ve üzerinde durulması gereken bir durumdur.

Melez özellikleri

Melez özellikleri incelendiğinde ortaya çok farklı durumlar çıkabilir. Öncelikle bazı ırkların çiftleşmesi sonucunda oluşan melezler, iki ırkında özelliklerini alabilir. Ayrıca sadece bir ırkın özelliklerine de sahip olabilir. Her ikisinin özelliklerine de sahip olmama durumu çok fazla yaşanan bir durum değildir. Çünkü mutlaka iki türden birinin özelliklerini taşımak durumundadır.

Bu durum hem karakter hem de fiziksel özellikle için aynı şekilde olabilir. Yani yine hem fiziksel özellikleri bir türe daha yakın olabilir hem de karakter özellikleri yakın olabilir. Sahipleneceğiniz melezlerin nasıl özelliklere sahip olmasını istiyorsanız buna göre uygun bir tür seçebilirsiniz. Melezlerde istediğiniz özellikleri bir arada bulmanız çok daha kolay ve çok avantajlıdır. Çünkü genellikle daha iyi bir tür ve ırk çıkarmak için melezleme özelliği uygulanmaktadır.

Melez fiyatı

Melez fiyatı genel olarak hangi türlerin melezi olduğuna göre değişiklik göstermektedir. Bu yüzden çok geniş bir fiyat aralığı olduğunu söyleyebiliriz. 600 TL ile 10.000 TL arasında olabilir bile diyebiliriz. Genel olarak bazı melezlerin ise tamamen sahiplendirildiğini söyleyebiliriz.

Melez sahibinden ilanları çok bulunur ve kişiler genellikle bu kedileri ücretsiz olarak sahiplendirir. Yani rahatlıkla bu ilanları inceleyerek bu tür bir kedi bulabilirsiniz. Elinizde bu tür bir kedi ırkı varsa yine sizler de ilan ekleyerek onun yeni bir yuva bulmasını sağlayabilirsiniz.