KediSiyam Kedisi kategorisinde 1 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı CinsiyetiKimden Fiyat İlan Tarihi Adres

Siyam Kedisi

Siyam Kedisi bildiğimiz en eski ırklardan biri olarak kabul edilir. Bu kedi türü hiçbir kedinin melezi değildir tamamen safkan bir ırk olduğunu söyleyebiliriz. İlk olarak Güneydoğu Asya’da yer alan Tayland bölgesinde görülmüştür.

Bu kedi türünü beslemeye karar verdiğinizde dikkat etmeniz gereken en önemli detaylardan biri beslenme konusudur. Hastalıklara çok yatkın olmadıklarını söyleyebiliriz. Onlar için üretilen özel kedi mamalarının verilmesi gerekir. Genel olarak düzeni seven bir kedidir ve her gün aynı saatte oynamayı, yemek yemeyi ve beslenmeyi sever.

Tüyleri incelendiğinde kısa olduğu ve bakımlarının da ayrıca çok kolay olduğu görülür. Haftada iki kez tüylerinin taranması yeterli olacaktır. Hareketli bir yapıları olduğu için enerjilerini mutlaka egzersizle atmaları gerekir.

Siyam Kedisi özellikleri

Siyam Kedisi özellikleri incelendiğinde en belirgin özelliğinin son derece konuşkan olmak olduğu görülür. Sizinle sürekli konuşur ve sanki bir şeyler anlatır. Ayrıca çok sosyal bir yapıları vardır. Hem çocuklarla hem de diğer insanlarla çok iyi geçinebildiklerini söyleyebiliriz. Zeki bir kedi türüdür ve bu özelliği sayesinde kolay öğrenir. Farklı bir oyunu kısa sürede öğrenir ve sizler de bu oyunları keyifle oynayabilir.

Bu kedi ırklarının ortalama yaşam süresi 15-20 yıl arasında olmaktadır. En uzun yaşam süresine sahip kedi türlerinden biridir. Sağlıklı beslenen ve genel olarak yaşam koşulları iyi olan bir siyam rahatlıkla 20 yaşını görebilir. Bu kedilerin ortalama ağırlığı 3-6 kg arasındadır. Nadir olarak da olsa bir siyam ırkının 10 kg olduğu da görülmüştür.

Siyam Kedisi fiyatı

Siyam Kedisi fiyatı incelendiğinde ortalama 1.500 TL ile 4.000 TL arasında değiştiği görülür. Özel bir ırk olarak kabul edildiği için bu cinsin satışı sırasında ayrıca inanılmaz rakamlarla karşılaşmak mümkün değildir.

Siyam Kedisi sahibinden ilanlarına çok yaygın olarak karşılaşılır. Bu ilanlar sayesinde istediğiniz gibi bir kedi bulabilir ve kolaylıkla sahiplenebilirsiniz. Ayrıca sizler de kendi kedinizi sisteme ekleyerek yeni bir yuva bulmasını sağlayabilirsiniz.