KediVan Kedisi kategorisinde 3 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı CinsiyetiKimden Fiyat İlan Tarihi Adres

Van Kedisi

Van Kedisi Türkiye’ye özgü ve burada dağlık bölgelerde yüzyıllar boyunca yaşamış bir ırktır. Sevgi dolu, sadık ve son derece nazik bir kedi türü olduğunu söyleyebiliriz. Hem çok akıllı hem de aynı zamanda çok aktif bir canlıdır. Zaman zaman yapacakları muzip hareketler sayesinde sizleri oldukça eğlendirebilirler.

Bu kedi türlerinin yaşam alanları diğer kedilere göre biraz daha büyük olmalıdır. Sahipleri ile bir arada olmaktan büyük keyif aldıkları ve bu anların tadını çıkarmayı çok sevdikleri için bol bol buna yönelik faaliyetlerde bulunurlar. Son derece konuşkan ve aynı zamanda bir kedi ırkına göre suyla oynamaktan çok keyif alan bir kedidir.

Bu kedi ırkına Van kedileri isminin verilmesinin nedeni daha çok Van Gölü civarında görülmesidir. Onu diğer beyaz kedilerden ayıran en önemli özelliği genetik bozukluğu yüzünden iki farklı göz renginin olmasıdır. Gözlerinin biri mavi iken diğer kehribar rengi olur.

Van Kedisi özellikleri

Van Kedisi özellikleri incelendiğinde özellikle güçlü ve kuvvetli bir gövdeleri olduğu görülür. Tüy yapısı çok güzeldir ve su geçirmeme özelliği vardır. Tüy postu yarı uzunluktadır. Tüyleri tamamen bembeyaz ancak kuyruk ve baş kısmında küçük, yama biçiminde lekeleri vardır. Göz yapıları ise son derece güzel ve etkileyicidir. Genellikle mavi, kehribar veya mavinin tonlarında olan bu gözler ayrıca oldukça büyüktür.

Bu kedi türünün tüyleri kışın artar ve yazın azalır. Bu da bulunduğu ikliminin zorlu şartlarına daha dayanıklı olmasını sağlar. Ayrıca avcılık iç güdülerinin son derece gelişmiş olduğunu söyleyebiliriz.

Bakımı oldukça kolay olan bu kediler çok hareketli ve sevgiyi, ilgiyi çok seven bir ırktır.  Yaşam alanlarında kendi hakimiyetlerini kurarlar ve başka kedilerin hakimiyetine asla izin vermezler.

Van Kedisi fiyatı

Van Kedisi fiyatı ülkemizde yavrularda ortalama 700 TL ile 3.000 TL arasında değişmektedir. Tabi kediyi sahiplendiğiniz yerlere ve genel olarak kedinin özelliklerine göre fiyat değişebilir.

Van Kedisi sahibinden sisteminden kolaylıkla bulabileceğiniz türlerden biridir. İlanları inceleyerek kolayca bu kedileri sahiplenebilirsiniz. Kendi yavru kediniz için güzel bir yuva arıyorsanız da yine ilanları yükleyerek kedinize güzel bir yuva bulabilirsiniz.